Jednak przegrana Pogoni

Redakcja, 19.04.2014, 09:26

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Na Stadionie Miejskim w Brzezinach drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała mecz XXIV kolejki w 4 lidze łódzkiej ze Startem Brzeziny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

← REKLAMA

Pierwsze połowa meczu nie zapowiadała, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy. Drużyna Pogoni zdecydowanie przeważała, a zespół z Brzezin starał się grać z kontry. W 3 minucie meczu na silny strzał z 20 metrów zdecydował się Grzegorz Kaleta, jego strzał z trudem, ale jednak obronił Dariusz Słowiński. W 10 minucie po dalekim podaniu Grzegorza Królewiaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Grzegorz Gorący, ale jego mocny strzał zdołał odbić golkiper Startu. Gospodarze odpowiedzieli dwiema ciekawymi akcjami, w których zabrakło jednak wykończenia. W 35. minucie piłkarze ze Zduńskiej Woli powinni objąć prowadzenie, kiedy to po strzale z ostrego kąta Patryka Kaczmarka w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił jednak Michał Lech. Do przerwy utrzymał się zatem bezbramkowy remis.

Po zmianie stron brzezinianie śmielej ruszyli do ataku. W 51. minucie po ładnej wymianie piłki Daniela Klimczaka i Michała Rosiaka na czystą pozycję wypuszczony został Jacek Bernat. Napastnik nie zmarnował okazji i pewnym strzałem tuż przy słupku posłał piłkę do siatki. Sześć minut później Bernat ponownie wpisał się na listę strzelców. Przeżywający drugą młodość zawodnik wykończył znakomicie zagraną piłkę przez Roberta Szuberta. Od tego momentu Start starał się zwolnić tempo gry. Zawodnicy Pogoni chcieli szybko wyrównać, ale nie potrafili przedrzeć się przez doskonale ustawioną formację defensywną rywali. W 82. minucie w idealnej sytuacji po podaniu Adama Koniecznego znalazł się Kamil Endler, który z 8 metrów będąc na wprost bramki trafił w słupek. Siedem minut później kontaktowego gola precyzyjnym strzałem lewą nogą z 16 metrów zdobył Damian Grzelak, który wykończył składną akcję zespołu . W doliczonym czasie gry więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i po szybkiej kontrze strzelili trzecią bramkę. Po minięciu bramkarza do pustej siatki trafił Hubert Mikołajczyk i ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni Zduńska Wola rozegra w środę 23 kwietnia o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z Zawiszą Pajęczno.

START BRZEZINY - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 3:1 (0:0)

1:0 - Jacek Bernat (51')
2:0 - Jacek Bernat (57')
2:1 - Damian Grzelak (89')
3:1 - Hubert Mikołajczyk (90 + 3')

Skład Pogoni Zduńska Wola:

Krzysztof Chruściel - Grzegorz Królewiak (75' Kamil Endler), Kacper Korona, Damian Grzelak, Arkadiusz Piotrowski - Michał Ignaczak (81' Marek Witczak), Grzegorz Kaleta, Mateusz Boruń (46' Rafał Porada), Grzegorz Gorący - Krzysztof Cichosz (46' Adam Konieczny), Patryk Kaczmarek

Trener drużyny: Grzegorz Kaleta
Żółte kartki:
Adam Konieczny, Patryk Kaczmarek, Arkadiusz Piotrowski (Pogoń)
Michał Lech, Jacek Bernat, Waldemar Pabiniak, Robert Szubert, Jakub Ryplewicz (Start)