Wiadomości / Spoza powiatu

Siatkówka. MKS gromi przeciwników

Redakcja, 08.12.2014, 10:07

W meczu III ligi wojewódzkiej zespół siatkarzy MKS Zduńska Wola wygrał w Rozprzy z miejscowym Kasztelanem 3:0.

Zespół MKS Zduńska Wola rozpoczął pierwszego seta od prowadzenia (po mocnych serwisach Wojciecha Dobrowolskiego i zwycięskich pojedynkach na siatce) i utrzymywał przewagę kilku punktów. Gospodarze zdołali odrobić straty i pod koniec seta było do sporo emocji - jednak decydujące piłki kończyli zawodnicy MKS.

Drugi set lepiej rozpoczęli gospodarze i kilku punktową przewagę utrzymywali do środkowej części tej partii. Siatkarze MKS pomimo chwilami słabszej postawy potrafili się zebrać i w końcówce seta byli już wyraźnie na fali wygrywając drugiego seta.
W trzecim secie zawodnicy Kasztelana nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającym w tym dniu siatkarzom MKS-u i zdecydowanie przegrali.

Kasztelan Rozprza - MKS Zduńska Wola 0:3

Na pochwałę zasługuje dobra współpraca zawodników MKS w trakcie rozegranego meczu. Była ona ważnym elementem w osiągnięciu sukcesu.

Zespół MKS wystąpił w składzie:
rozgrywający - Karol Kaczmarek (kapitan), przyjmujący - Wojciech Dobrowolski i Daniel Buczkowski, środkowi - Jakub Chojecki i Piotr Dobrowolski, atakujący - Konrad Rogalski, libero - Rafał Kubiak.

Trenerzy Zdzisław Olejnik i Sławomir Szewczyk dokonywali w trakcie meczu zmian i na boisku zaprezentowali się również: Paweł Niewiadomski, Michał Olejnik i Adrian Miller. W meczowej dwunastce byli jeszcze Kacper Bryl i Adrian Rogalski.

Następny mecz MKS rozegra w sobotę (13.12.2014r.) o godz. 17 z GLKS Siatkarz Drużbice.
Mecz odbędzie się w hali sportowej w Zduńskiej Woli przy ul. Złotej 67.