Wiadomości / Spoza powiatu

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Krupiński na mistrzostwach w Toruniu

Redakcja, 17.02.2015, 13:27

Patryk Krupiński, zawodnik MUKS Park Zduńska Wola osiągnął swój życiowy wynika na zawodach w Toruniu i awansował do finału B.

W Toruniu od 13 do 15 lutego trwały Halowe Mistrzostwa Polski. Zawodnik MUKS Park Zduńska Wola Patryk Krupiński zajął w biegu eliminacyjnym 8 miejsce z rekordem życiowym 23,47 i awansował do finału B.

W finale B. Patryk uzyskał jeszcze lepszy czas 22,95, lecz przekroczył na łuku linię za co został zdyskwalifikowany. Ostatecznie Patryk zajął 12 miejsce. Gdyby nie dyskwalifikacja stanąłby na 4. miejscu.

-Jest to dobry prognostyk przed sezonem letnim, gdzie Patryk przygotowywać się będzie do Mistrzostw Polski oraz powalczy o minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lipcu 2015 r w Columbii - minimum IAAF wynosi 22,25 - ocenia trener Tomasz Szewczyk

Oprócz Patryka o minimum na Mistrzostwa Świata w Columbii powalczy Kamila Błaszczyk w rzucie młotem - minimum IAAF wynosi 60,00 a jej rekord życiowy to 53,50.