Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od 27 września br. w Soczi (Rosja) trwają Światowe Igrzyska Federacji IWAS (Międzynarodowej Federacji Sportowców na Wózkach i po Amputacjach), w których bierze udział reprezentacja Polski ze sportowcami ze Zduńskiej Woli w składzie.

← REKLAMA

Poniżej relacja Marcela Jarosławskiego, jednego z zawodników:
We wtorek rozpoczęły się zmagania na stadionie lekkoatletycznym, które zaowocowały medalami sportowców z naszego regionu.
W konkursie biegu na 100m w kategorii T37 brązowy medal zdobyła Marta Langner. Zawodniczka ze Zduńskiej Woli, a obecnie reprezentująca klub "Start" Wrocław ukończyła bieg z czasem 15:00 dając się wyprzedzić dwóm Rosjankom.

Również brązowy medal w klasie T42 zdobył zawodnik "Startu" Zduńska Wola Marcel Jarosławski, który osiągnął w skoku wzwyż wynik 148 cm, za Polakiem Łukaszem Mamczarzem i zawodnikiem z Indii.
Tuż za podium swój bieg na 100 m w kategorii T36 ukończył również reprezentujący "Start" Zduńska Wola Marcin Mielczarek, osiągając wynik 12,99, natomiast srebrny medal zdobył w kategorii F36/37 w rzucie oszczepem trenujący w Zduńskiej Woli zawodnik "Startu" Wrocław Paweł Piotrowski, który uzyskał wynik 38,62.
Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy są podopiecznymi trenera Wojciecha Kikowskiego.

Zmagania potrwają do piątku. Przed nami jeszcze starty Pawła Piotrowskiego w pchnięciu kula i rzucie dyskiem, oraz Marty Langner i Marcina Mielczarka w skoku w dal. Również w skoku w dal wystąpi Mariusz Sobczak, który przez lata reprezentował "Start" Zduńska Wola a obecnie jest zawodnikiem "Startu" Radom.
Po pierwszym dniu zmagań polscy lekkoatleci plasują się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej z dwoma medalami złotymi, trzema srebrnymi i trzema brązowymi. Prowadzą gospodarze a na drugim miejscu są Zjednoczone Emiraty Arabskie.