Wiadomości / Spoza powiatu

Pogoń rozgromiła Hetmana

Redakcja, 25.07.2016, 13:23

Drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola w Ruścu rozegrała mecz I rundy Okręgowego Pucharu Polski z zespołem Hetmana Pamapol Rusiec. Zduńskowolanie triumfowali 1:7.

W 10 minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie po strzale głową Konrada Bartoszka. Do przerwy zespół Pogoni nadrobił dwiema bramkami - najpierw w 34 minucie po dokładnym podaniu Sebastiana Plisieckiego, bramkę wyrównującą zdobył mocnym strzałem pod poprzeczkę grający trener gości Grzegorz Kaleta, a tuż przed przerwą drugą bramkę strzelił z rzutu karnego Rafał Porada, który był podyktowany za faul na Radosławie Stępniu.

W drugiej połowie meczu kolejne bramki strzelali zawodnicy Pogoni. W 49 minucie po podaniu Krzysztofa Rosiaka wynik podwyższył strzałem z 20 metrów Sebastian Plisiecki. Kolejna bramka padła z rzutu karnego podyktowanego za faul na Filipie Sysio, a ponownym egzekutorem był Rafał Porada. W 65 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Filip Sysio. Dwie ostatnie bramki w tym meczu były dziełem rezerwowego Kamila Endlera.

HETMAN PAMAPOL RUSIEC - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:7 (1:2)

1:0 - Konrad Bartoszek (10')
1:1 - Grzegorz Kaleta (34')
1:2 - Rafał Porada (45' rzut karny)
1:3 - Sebastian Plisiecki (49')
1:4 - Rafał Porada (62' rzut karny)
1:5 - Filip Sysio (65')
1:6 - Kamil Endler (71')