Wiadomości / Zduńska Wola

Pogoń Zduńska Wola - Widawia Widawa 4:0

Redakcja, 21.08.2016, 17:22

W sobotę 20 sierpnia na boisku w Widawie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Kaleta) rozegrała mecz 2 kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej z zespołem Widawii Widawa.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Widawie drużyna Pogoni Zduńska Wola (beniaminek klasy okręgowej) rozegrała swój pierwszy mecz po awansie wygrywając pewnie z gospodarzami 4:0.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 12 minucie meczu Sebastian Plisiecki, który po podaniu Krystiana Grzelaka spokojnie przyjął piłkę w polu karnym i przelobował bramkarza Widawii. Ten sam zawodnik w pierwszej części meczu miał jeszcze trzy sytuacje podbramkowe, lecz nie udało mu się po raz kolejny zdobyć bramki. Najbliżej tego był w ostatniej minucie pierwszej odsłony, kiedy po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku bramki gospodarzy. W drugiej połowie meczu na 2:0 wynik podwyższył Kamil Krawczyk, który po dośrodkowaniu Łukasza Owczarka przyjął piłkę w polu karnym i mocnym płaskim strzałem pokonał golkipera Widawii. W 79 minucie padła trzecia bramka dla Pogoni, a jej autorem był Grzegorz Królewiak wykorzystując podanie Sebastiana Plisieckiego minął bramkarza gospodarzy i spokojnie skierował piłkę do bramki. W 83 minucie ostatnią bramkę w tym meczu strzelił ponownie Kamil Krawczyk. W zespole Pogoni zadebiutował pozyskany z LUKS Bałucz Michał Plusiewicz.

W najbliższą środę 24 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna Pogoni rozegra zaległy mecz I kolejki z zespołem KS Chojne.

M.K, źródło: Krzysztof Kochelak