Wiadomości / Zduńska Wola

MGUKS Pogoń - Błękitni Dmosin - 3 liga kobiet

Redakcja, 03.05.2017, 13:37

W niedzielę 30 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz XIII kolejki w 3 lidze kobiet z zespołem Błękitnych Dmosin. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pogoni 5:0.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - BŁĘKITNI DMOSIN 5:0 (2:0)

Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska - Julia Szymczak, Olga Kopeć (60' Ewelina Niciak), Michalina Sutowicz (41' Zuzanna Naumowicz)- Paulina Koryń (60' Klaudia Łoboda), Julita Augustyniak (60' Kinga Deredas), Marta Grzelak (65' Patrycja Okoń) , Weronika Góra, Martyna Kowalska - Natalia Gierczak (60' Martyna Szymczak), Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

BŁĘKITNI DMOSIN
Magdalena Fortuna - Hanna Kumidaj, Marta Sadowska, Jolanta Błaszczyk, Klaudia Rudnicka, Paula Piórkowska, Monika Sokołowska, Aleksandra Rosik, Wiktoria Kolanecka, Natalia Rosik, Marta Kochaniak
Na zmiany wchodziły: Marlena Wosik, Natalia Krystjanik
Trener drużyny: Bartłomiej Koszelski
Kierownik drużyny: Andrzej Stecko

SĘDZIOWIE MECZU:
Tomasz Woźniak (główny) Daniel Buś - Arkadiusz Wasilewski (asystenci)

RELACJA Z MECZU:

Mecz toczył się pod dyktando drużyny Pogoni, która z niżej notowanym rywalem stworzyła bardzo wiele sytuacji podbramkowych. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy lecz zawodniczki Pogoni raziły nieskutecznością pod bramką gości. Pierwsza bramka padła w 6 minucie po płaskim strzale Justyny Kubik. Cztery minuty później po rzucie rożnym wykonywanym przez wracającą po wyleczeniu kontuzji Martę Grzelak piłkę otrzymała Julita Augustyniak i mocnym strzałem prawą nogą w długi róg bramki podwyższyła wynik meczu na 2:0. W 13 minucie rzutu karnego dla gospodyń nie wykorzystała Marta Grzelak. Jej strzał obroniła bramkarka Błękitnych Magdalena Fortuna. Do końca pierwszej połowy zawodniczki Pogoni miały jeszcze kilka okazji na strzelenie bramki, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywała się Magdalena Fortuna.
W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił, gospodynie przeważały i zdobyły kolejne bramki. W 62 minucie po podaniu Klaudii Łobody wynik na 3:0 podwyższyła Justyna Kubik. Dziesięć minut później po podaniu Justyny Kubik w pole karne wbiegła Kinga Deredas i mocnym strzałem prawą nogą pod poprzeczkę zdobyła czwartą bramkę dla gospodyń. Wynik meczu ustaliła strzałem z bliska Justyna Kubik strzelając trzecią bramkę w tym meczu.

Następny mecz ligowy zespół Pogoni rozegra w sobotę 6 maja o godzinie 17:00 na wyjeździe z drużyną Zawiszy Fiero Rzgów.