Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

8 pomysłów na letni weekend w regionie

Redakcja, 08.08.2016, 14:09

Najnowsze badania na temat wakacyjnych planów Polaków pokazują, że ponad połowa z nas czeka już na swój tygodniowy lub dwutygodniowy wyjazd do rodzimych albo zagranicznych kurortów. Kolejne 30% osób deklaruje, że w tym roku nie wyjedzie nigdzie na wakacje. Jak widać, rozbieżności są dosyć duże.

← REKLAMA

Na szczęście mamy już lato, kiedy to właściwie w każdy weekend możemy sobie zafundować takie mini-urlopy, bez specjalnego nadwyrężania portfela. Nie sztuką jest bowiem wyjechać na ekskluzywne wakacje rodem jak z bajki, kiedy stać nas na takie wydatki. Sztuką jest umieć cieszyć się znajomym miejscem, chwilą, ciekawym towarzystwem i wszystkim tym, co mamy na co dzień na wyciagnięcie ręki. Jak bowiem mówi stare porzekadło: "Cudze chwalicie", lecz najczęściej "swego nie znacie". Dzisiaj przedstawiamy 8 pomysłów na udany letni weekend w naszym regionie. Zobacz, jak zaplanować sobie lipcowe i sierpniowe weekendy.

1. Kulturalny pierwszy weekend lipca!

Już po raz siódmy odbędzie się w naszym mieście Międzynarodowy Festiwal "Folklor Świata", zorganizowany przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Przed nami aż trzy dni dobrej zabawy (1-3 lipca), które umilą nam występy zespołów folklorystycznych z kraju i ze świata. Festiwal otworzy korowód, który przejdzie ulicami miasta. Zaprezentują się wówczas między innymi artyści występujący podczas tegorocznej edycji imprezy.

2. A może by tak popływać?

24 czerwca miało miejsce tegoroczne otwarcie miejskich basenów odkrytych. Zapewne nie tylko dzieci i młodzież czekały na ten moment. Tegoroczne wakacje zaczęły się prawdziwie upalną pogodą, zatem basen wydaje się wręcz idealnym pomysłem na weekendowy relaks. Przypominamy, że w lipcu z basenów skorzystacie w godzinach 9:00 - 20.00, natomiast w sierpniu między 9:00 a 19:00.

3. O pływaniu raz jeszcze

Wszystkie osoby, którym jednak samo "pluskanie się w wodzie" nie wystarczy - zachęcamy do wzięcia udziału w "I otwartych mistrzostwach w pływaniu na basenie odkrytym o długości 50 m". Odbędą się one 10 lipca i już można zgłaszać chęć uczestnictwa w jednym z trzech przedziałów wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, przedział "open"). Więcej informacji znajdziecie na stronie mosirrelaks.pl.

4. Co by tu obejrzeć?

Wielbicieli filmów zapraszamy oczywiście do kina Ratusz. Nie tylko w miesiącach wakacyjnych, ale w ciągu całego roku. W chwili obecnej polecamy zwłaszcza film produkcji USA pod tytułem "Zanim się pojawiłeś" (tylko nie zapomnijcie zabrać chusteczek!) oraz polski film obyczajowy "Bóg w Krakowie", z całą plejadą polskich gwiazd w rolach głównych. Dzieci natomiast na pewno docenią sobotnie popołudnie w towarzystwie filmu "Gdzie jest Dory?" - jest to animacja nawiązującą do kinowego przeboju "Gdzie jest Nemo?".

Jeśli natomiast szkoda Wam spędzać letnie popołudnia w pomieszczeniach, jest i na to rada. Będąc w Łasku, nie zapomnijcie sprawdzić, czy przypadkiem nie odbędzie się w najbliższym czasie kino pod chmurką, które jest tam organizowane w tym roku.

5. Wszyscy kibicują drużynie Nawałki!

Skoro już jesteśmy w temacie oglądania - przypominamy, że wiele osób nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski, a nawet Europy spędza początek lata 2016 na oglądaniu i komentowaniu meczów piłki nożnej, a także spekulowaniu jaki będzie kolejny wynik i kto wygra z kim. Niezależnie od dnia tygodnia - prawie wszyscy żyją teraz tylko futbolem. Udane spotkanie Polska - Szwajcaria można było śledzić w specjalnie zorganizowanej "strefie kibica" w Mosir Cafe. Przed nami jeszcze większe emocje, bowiem już w najbliższy czwartek, 30 czerwca, odbędzie się mecz Polska - Portugalia! Transmisję na żywo można będzie tradycyjnie zobaczyć w telewizji Polsat. O tym jak potoczą się dalsze losy Lewandowskiego i spółki - przekonamy się już niebawem. Być może w najbliższy weekend będziemy świętować zwycięstwo Biało-Czerwonych?

6. Spacer szlakiem "Wokół Zduńskiej Woli"

Oczywiście od piłkarskich emocji też trzeba od czasu do czasu odpocząć. Co powiecie na spacer o długości 22 kilometrów? Nie ulega wątpliwości, że jest to wyprawa całodzienna - w sam raz na lipcową sobotę lub niedzielę. "Wokół Zduńskiej Woli" to nazwa szlaku turystycznego, oznakowanego zielonym kolorem. Szlak ten wiedzie m.in. przez dworek Złotnickich, park miejski, Karsznice, Strońsko, Bieleń, czy Poręby. Spacerując nie tylko zwiedzimy zabytki Zduńskiej Woli, ale także będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. bunkry z II wojny światowej (odcinek Strońsko - Beleń).

7. Co wiesz na temat patrona Zduńskiej Woli?

Mowa oczywiście o Maksymilianie Kolbe. Jeśli niewiele wiecie na jego temat - braki można nadrobić od 18 maja do 31 grudnia tego roku - bo w tych terminach otwarte jest muzeum Maksymiliana Kolbe. Warto zaznaczyć, że budynek tego muzeum jest jednocześnie miejscem narodzin świętego. Znajdziemy tam nie tylko wystawę związaną z jego życiem i działalnością, ale również wiele przedmiotów codziennego użytku typowych dla czasów, w których żył (1984 - 1941).

Przekonaj się na własne oczy jak żyli ludzie w Zduńskiej Woli i w okolicach 100 lat temu! Wakacyjne popołudnie to idealny czas na taką krótką wycieczkę w przeszłość.

8. Łódź na weekend

Jeżeli odhaczycie już wszystkie powyższe atrakcje i wydarzenia, warto przeznaczyć jeden z lipcowych lub sierpniowych weekendów na wypad do Łodzi. Tutaj czeka na Was całe multum koncertów, wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Na przykład 2 lipca miasto przybrało wszystkie kolory tęczy podczas "Festiwalu Kolorów", kiedy to można było obrzucać się dla zabawy kolorowymi proszkami oraz tańczyć przy muzyce najlepszych DJ-ów.

Warto także regularnie zaglądać na stronę Trip Advisor, gdzie znajdziecie ranking i rzetelne opinie na temat najciekawszych atrakcji w Łodzi.

Wszystkim mieszkańcom Zduńskiej Woli i okolic życzymy pięknej pogody oraz udanych wakacji!

Przydatne linki:

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj