Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Budowa mieszkań oraz basenu raz jeszcze pod obrady Rady Miasta

Redakcja, 20.06.2017, 23:33

Prezydent Miasta raz jeszcze zwróci się do Rady Miasta o podjęcie uchwał, które otworzą drogę do budowy nowych mieszkań oraz krytej pływalni.

← REKLAMA

Przed nami ostatnia szansa aby obie budowy rozpoczęły się jeszcze w tym roku - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki. Od kilkunastu miesięcy pracowaliśmy nad tymi inwestycjami, przygotowywaliśmy dokumentację, znaleźliśmy bezpieczny sposób finansowania. Do tego aby pierwsi mieszkańcy Zduńskiej Woli mogli wprowadzić się do nowych mieszkań budowanych przez TBS, na które będzie ich stać, potrzebna jest nam już tylko zgoda radnych PiS.

Niezbędne projekty uchwał prezydent przedstawi radnym na najbliższej sesji w piątek 23 czerwca. Potrzebujemy zgody radnych PiS - wyjaśnia - aby pozyskać środki zewnętrzne i przeprowadzić przetarg na basen, na który zduńskowolanie czekają od lat. Radni PiS kilka tygodni temu zablokowali obie te inwestycje, mieszkańcy Zduńskiej Woli, z którymi się spotykam mówią ze trudno im pogodzić się z taką decyzją. Trudno jest mi uwierzyć, ze radni mogą blokować rozwój miasta, są przeciw budowie mieszkań i podnoszeniu komfortu życia nas wszystkich. Dlatego zamierzam przedstawić oba te projekty jeszcze raz, na najbliższej sesji Rady Miasta.

Mam nadzieje - dodaje prezydent - że wizyta ministra Morawieckiego, który tu w Zduńskiej Woli mówił o potrzebie wspierania średnich miast spowoduje zmianę decyzji radnych PiS. Liczę na to, ze radni PiS zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem, zgodnie z interesem miasta, zgodnie z tym co w naszym mieście mówił pan wicepremier. Osobiście dwukrotnie byłem na spotkaniach z panem wicepremierem. Za każdym razem powtarzał, że musimy przyspieszyć rozwój małych i średnich miast. Że mniejsze ośrodki muszą jak najszybszej zacząć nadrabiać dystans do dużych miast.

Apeluję abyśmy rozpoczęli te inwestycje w zgodzie, bez politycznych przepychanek, niech to będzie nasz wspólny sukces: prezydenta, radnych wszystkich klubów, a przede wszystkim mieszkańców. Po raz kolejny wychodzę z pozytywną propozycją do radnych. Daję jeszcze jedną szansę na podjęcie dobrej decyzji i rozpoczęcie tych ważnych inwestycji. - mówi prezydent Niedźwiecki.

https://youtu.be/qBjRtpTQKeY

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj