Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Projekt domu dla osoby pracującej zdalnie

Redakcja, 26.09.2017, 00:34

Praca zdalna jest obecnie coraz popularniejsza. Przez internet możemy świadczyć różnego rodzaju usługi - tłumaczeniowe, projektowania grafiki, możemy też prowadzić poczytnego bloga przynoszącego atrakcyjne zyski albo sklep internetowy.

← REKLAMA

Oczywiście, do pracy w domu nie musimy mieć szczególnego pomieszczenia, ale wtedy, gdy stoimy przed decyzją o wyborze projektu domu, warto jednak wziąć taką opcję pod uwagę.

Dla wielu pracowanie w domu jest bardzo komfortowe, ale z drugiej strony strefa prywatna i zawodowa łatwo się ze sobą mieszają. Trudno nam zrelaksować się wtedy, gdy niedaleko czeka komputer, a na nim kolejne zadania. Często też możemy mieć problemy z przestawieniem się na tryb pracy. Właśnie dlatego osoby, które pracują w domu, powinny pomyśleć o własnym gabinecie, w którym będą mogły poświęcić się swoim obowiązkom.

Dodatkowy gabinet w projekcie domu

Wobec tego warto poszukiwać takich projektów domów, które posiadają dodatkową przestrzeń do pracy - specjalnie oddzielony gabinet. Często gabinety domowe są umieszczane na parterze budynku, ale nie jest to jedyna opcja. Funkcję gabinetu może przejąć również jedna z sypialni.

Gabinet domowy zwykle nie musi być bardzo duży, zwłaszcza wtedy, gdy nie zamierzamy umieszczać w nim specjalnego sprzętu poza komputerem. Najlepiej więc, aby w pomieszczeniu zmieściło się biurko, krzesło oraz regał czy regały do przechowywania. Jeśli jednak będziemy wymagali większej przestrzeni, zwróćmy szczególną uwagę na metraż pomieszczenia, w którym mamy urządzić swój gabinet.

Strefa pracy i strefa relaksu

W domu, w którym zamierzamy pracować, warto również zadbać o wyznaczenie dwóch stref - pracy oraz relaksu. Strefą pracy będzie wtedy nasz gabinet, natomiast strefą relaksu sypialnia oraz salon. Strefy te nie powinny mieszać się ze sobą, ponieważ wtedy nie będziemy mogli łatwo wypocząć i trudno będzie nam także skupić się w pełni na pracy.

W domach z poddaszem użytkowym czy piętrowych najczęściej strefa relaksu czy strefa nocna znajduje się na piętrze, z kolei na dole znajduje się strefa dzienna. Gdy wobec tego decydujemy się na taki projekt domu, warto ulokować gabinet do pracy właśnie na parterze. Gdy chcemy wybrać projekt domu parterowego, wówczas piętro nie będzie mogło już rozdzielić tych stref, dlatego osobne pomieszczenie będzie wystarczające.

Podsumowując, wtedy, gdy pracujemy w domu, dobierzmy również taki projekt domu, który będzie zapewniał przestrzeń do pracy. Wtedy będzie nam łatwiej podejmować nasze obowiązki, które nie będą również przeszkadzały nam w codziennym relaksie po pracy. Gotowe projekty małych domów znajdziecie na Pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html. Dzięki funkcjonalnej porównywarce projektów, znalezienie odpowiedniego szkicu domu powinno być zdecydowanie ułatwione.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj