Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czym jest wynajem długoterminowy? Kiedy takie rozwiązanie się opłaca?

Redakcja, 04.02.2020, 01:34

Wynajem długoterminowy samochodu to jedna z form finansowania i dobra alternatywa dla zakupu albo leasingu pojazdu. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku firm, których działalność wymaga zachowania mobilności.

← REKLAMA

Na czym polega wynajem samochodu z wypożyczalni? Kiedy wypożyczenie auta jest korzystniejsze niż zakup lub leasing?

Wynajem długoterminowy samochodu z wypożyczalni

Wynajem długoterminowy samochodu to wypożyczenie pojazdu na wskazany okres czasu. Umowy najmu zazwyczaj podpisywane są na okres od jednego miesiąca do pięciu lat. W trakcie trwania umowy właścicielem samochodu pozostaje wypożyczalnia, która odpowiada za wszelkie koszty i formalności związane z utrzymaniem pojazdu, na przykład przeglądy techniczne czy cykliczne usterki.

Klientami wypożyczalni najczęściej są przedsiębiorcy, którzy w ten sposób tworzą albo modernizują firmową flotę niezbędną do rozwoju i prowadzenia działalności. Wypożyczenie samochodu na spontaniczny wyjazd do Łodzi? Usługa wynajmu samochodów skierowana jest również dla użytkowników indywidualnych.

Opłacalność wynajmu długoterminowego

Wypożyczenie samochodu jest korzystne przede wszystkim dla firm i osób prywatnych, które planują podróże na niewielkich dystansach, na przykład w obrębie miasta, ale nie chcą lub nie mogą zaangażować dodatkowego kapitału. Wynajem wiąże się ze znacznie mniejszym udziałem kosztów własnych. Klient nie ma też obowiązku wykupu samochodu po zakończeniu umowy - może zakończyć współpracę albo oddać auto i wymienić je na nowe.

Wynajem długoterminowy jest szczególnie opłacalny, gdy wypożyczalnia, tak jak carfree.pl, nie wymaga wniesienia opłaty wstępnej oraz nie ogranicza limitu przebytych kilometrów doliczając opłaty za każdy nadliczbowy kilometr. W takiej sytuacji klient od samego początku zna całkowity koszt najmu pojazdu, który dodatkowo może potem odliczyć od podatku.

To wypożyczalnia jest odpowiedzialna za dopełnianie formalności i załatwianie spraw formalnych związanych z eksploatacją pojazdu. Klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z ewentualnymi usterkami, badaniami technicznymi, wymianą płynów czy zmianą opon.

Fot. Materiał Partnera / carfree.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj