Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Drugie miejsce kucharzy z Poddębic w wojewódzkim konkursie OHP "Sprawny w zawodzie"

Redakcja, 21.04.2017, 22:18

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

20 kwietnia 2017r. uczestnicy Hufca Pracy w Zduńskiej Woli - Justyna Filińska i Hubert Gutkowski wzięli udział w wojewódzkim konkursie OHP "Sprawny w zawodzie 2017", który odbył się w Centrum Kształcenia i Wychowania w Dobieszkowie. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach prezentowali swoje umiejętności kulinarne zdobyte w trakcie trzyletniej nauki zawodu w Restauracji "Złota Gwiazda", pod okiem instruktora zawodu Joanny Ratajczyk.

← REKLAMA

Konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszej części konkursu uczestnicy wypełnili test sprawdzający wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji właściwych dla zawodu kucharza. Część praktyczna obejmowała wykonanie regulaminowego zestawu potraw oraz sprawdzenie umiejętności zorganizowania i przygotowania stanowiska roboczego, umiejętności odczytywania dokumentacji lub rozumienia instrukcji roboczej, ocenę sprawności organizacyjnej i współpracy z partnerem w toku realizacji zadań, jakości wykonanej pracy, ilości wykonanej pracy, oszczędności i poprawności przygotowania materiałów pomocniczych do wykonania zadania, ocenę estetyki i porządku na stanowisku pracy, znajomości i stosowania przepisów BHP, zgodności wykonywanej pracy z zadanym tematem, umiejętności prezentowania wykonanej pracy.


Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Fundatorem nagród była Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi.
Celem konkursu było usystematyzowanie wiedzy teoretycznej i ogólnozawodowej w kontekście zawodu, monitorowanie poziomu przygotowania młodzieży do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, zapoznanie przyszłych absolwentów OHP z procedurami i przebiegiem zewnętrznych egzaminów kwalifikacyjnych, kształtowanie postaw moralnych zgodnych z ideą fair play - zachowania równych szans w zdrowej rywalizacji - umiejętności poczucia dumy i radości z odniesionego zwycięstwa, ale i godnego przyjmowania poniesionej porażki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj