Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Jakie umiejętności warto wpisać do CV?

Redakcja, 04.03.2019, 01:19

Wiele osób staje przed problemem - co wpisać w rubrykę "umiejętności" podczas pisania CV? Na co zwróci uwagę pracodawca, co go zachwyci, a czego lepiej nie wpisywać? Co jeszcze powinno znaleźć się w Twoim CV?

← REKLAMA

Jakie umiejętności mogą przykuć uwagę pracodawcy?

W zależności od stanowiska na jakie aplikujesz zastanów się co potrafisz i w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pomóc Ci w przyszłej pracy. Weź pod uwagę również treść ogłoszenia i umieść w CV pożądane przez pracodawcę zdolności, ale zrób to zgodnie z prawdą. Jeśli chciałabyś/-łbyś pracować z klientami - przyda Ci się komunikatywność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. W przypadku pracy w banku - umiejętność pracy pod presją czasu czy asertywność mogą okazać się kluczowymi cechami. A gdy potrafisz szybko się uczyć i robisz to chętnie lub potrafisz bezzwrokowo pisać na klawiaturze - możesz sprawdzić się na stanowisku biurowym.
Możesz przeanalizować również kilka ogłoszeń z danej branży, np. w serwisie Pracuj.pl, i zobaczyć jakie cechy są przez pracodawców najbardziej cenione.

Czego nie wpisywać do CV?

Nie umieszczaj w CV długiej listy wymieniającej wszystkie Twoje cechy, od zdolności do spania całymi dniami po wytrzymałość w długim graniu w gry komputerowe (chyba, że aplikujesz na stanowisko Specjalisty do spraw Jakości Materacy lub ubiegasz się o pracę jako Tester Gier).
Skup się na konkretnych cechach, które będą Ci potrzebne lub pomocne na danym stanowisku. Przeanalizuj treść ogłoszenia i nie wpisuj cech, które mijają się z pracą, o którą chcesz się starać. Umiejętność pracy z dziećmi nie przyda Ci się na stanowisku Kierownika salonu z odzieżą dla dorosłych, podobnie jak obsługa kasy fiskalnej nie będzie potrzebna Opiekunowi Zwierząt w zoo.

Co jeszcze powinno znaleźć się w CV?

Jeśli posiadasz certyfikaty z innych firm, uczestniczyłaś/-eś w kursach lub szkoleniach (również w formie on-line), które mogą okazać się istotne na danym stanowisku - nie pomijaj ich w swoim CV! Możesz umieścić je w rubruce z umiejętnościami, dzięki czemu będziesz miał/-a szansę zabłysnąć w oczach potencjalnego pracodawcy. Uczestnictwo w kursach z reklamy i marketingu przykuje uwagę w branży reklamowej, a szkolenie z księgowości i administracji przyda się w większości prac biurowych.
Już samo uczestnictwo w takich wydarzeniach to dla pracodawcy znak, że chcesz się rozwijać, masz ambicję i poświęcasz swój wolny czas na rozwój. Podczas rozmowy rekrutacyjnej możesz wspomnieć o odbytych kursach i szkoleniach oraz krótko opowiedzieć czego się dzięki nim nauczyłaś/-eś.

Pamiętaj, że Twoje zdolności mogą "nadrobić" brak wymaganego doświadczenia lub zbyt krótki staż pracy. Zadbaj więc odpowiednio o rubrykę z umiejętnościami w swoim CV.

Fot. Materiał Partnera / Pracuj.pl

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj