Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Włamywacze z gminy Zapolice

Redakcja, 14.03.2014, 12:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Altanki, garaże, pomieszczenia gospodarcze za swój przestępczy cel, wzięła sobie dwójka młodych mieszkańców gminy Zapolice. Trafili w ręce wymiaru sprawiedliwości.

← REKLAMA

Dwaj chłopcy w wieku 24 i 20 lat włamali się do ponad 20 obiektów. Zatrzymany również został 30-letni zduńskowolanin, który kupował od włamywaczy skradzione mienie. Od dłuższego czasu zduńskowolscy kryminalni prowadzili czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do obiektów na terenie gminy Zapolice i Zduńska Wola oraz miasta Zduńska Wola. Bazując na własnym rozpoznaniu środowiska przestępczego, w posesji na terenie gminy Zapolice ujawnili przedmioty pochodzące z tych przestępstw.

W związku z włamaniami zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy gminy Zapolice, którzy włamali się do rożnego rodzaju obiektów w takich miejscowościach jak: Strońsko, Wygiełzów, Polków, Korczew, Wymysłów, Pstrokonie, Ptaszkowice, Poręby, Piaski oraz w Zduńskiej Woli na ulicy Wrzosowej, Grzybowej, Getta Żydowskiego i Tymienickiej. Sprawcy działali pod osłoną nocy. Po wyłamaniu drzwi lub okien wchodzili do środka budynków, następnie wynosili z nich wszystko co tam znaleźli. Między innymi kuchenki, meble, elektronarzędzia, sprzęt rtv, narzędzia ogrodowe, w jednym przypadku motorower. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na sumę ponad 17 tysięcy złotych.

Typowanie sprawców było trafne. Trafili oni do aresztu komendy. W domach włamywaczy podczas przeszukań stróże prawa znaleźli część skradzionych przedmiotów. Podczas dalszych czynności śledczy zatrzymali również 30-letniego zduńskowolanina, który skupował od rabusiów skradzione przedmioty. Wszystkim postawiono zarzuty. Mieszkańcom gminy Zapolice grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Paserowi natomiast kara pozbawienia wolności do 5 lat. Prokurator Rejonowy zastosował wobec mieszkańców Zapolic policyjny dozór.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj