Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Paulinka czeka na krew

Redakcja, 04.04.2014, 09:57

5 kwietnia w OSP Janiszewice odbędzie się zbiórka krwi dla 7-letniej Pauliny Bilskiej, która cierpi na złożliwy nowotwór mózgu. Zbiórka będzie trwała od godz. 10 do 13.

← REKLAMA

Paulinka ma dopiero 7 lat, do niedawna była zdrowym, wesołym, pełnym energii dzieckiem, kochającym ludzi i zwierzęta. W listopadzie 2013 roku jak "grom" na rodzinę spadła informacja, że dziewczynka choruje na złośliwy nowotwór mózgu. W chwili wykrycia choroby guz miał już 5,5cm x 4,5cm średnicy, zajmował prawie 1/3 powierzchni czaszki. Lekarze musieli Paulinkę od razu operować, gdyż guz zagrażał bezpośrednio jej życiu. Niestety, mimo 5,5 godzinnej operacji nie lekarze zdołali usunąć całego guza. Nie pomogła też chemioterapia i guz nadal rośnie.

Paulinka od operacji cierpi na prawostronny niedowład ( ma osłabioną prawą stronę ciała), wymaga obecnie długiego i kosztownego leczenia w postaci min. radioterapii, kolejnych chemioterapii, rehabilitacji psychoruchowej. Radioterapia i chemioterapia bardzo osłabiają odporność i morfologię krwi, często potrzebne są więc transfuzje.

Każdy może pomóc dziewczynce włączając się do akcji zbierania krwi, aby to zrobić można w sobotę stawić się w OSP w godz. Od 10 do 13. Grupa krwi nie ma znaczenia. Oddając krew w innych punktach należy podać dane Pauliny Bilskiej ur. 16.03.2006r., która leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 w Łodzi przy ul. Spornej.

Aby pomóc w sfinansowaniu leczenia dziewczynki można też przekazać 1 proc. podatku na jej leczenie za pośrednictwem "AMI" Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym" wpisując KRS: 0000 246136 i dopisując w informacjach / o cel szczegółowy "dla Pauliny Bilskiej" ( pieniadze zgromadzone na koncie fundacji zostaną przekazane rodzicom Paulinki jako zwrot kosztów poniesionych na jej leczenie i rehabilitację dopiero po przedstawieniu przez nich imiennych faktur za zakupione dla Paulinki leki, sprzęty rehabilitacyjny itp.)

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj