Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Krew dla Paulinki

Redakcja, 05.04.2014, 17:35

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

19 osób oddało krew dla 7-letniej Paulinki Bilskiej z Ochraniewa, która cierpi na złośliwy nowotwór mózgu. To nie ostatnia taka akcja.

← REKLAMA

Zbiórkę krwi przeprowadzono w sobotę w strażnicy OSP Janiszewice. Inicjatorem akcji jest Roman Szmyt, strażak ochotnik. -Paulinka jest moją sąsiadką. Jej siostra jest w młodzieżowej drużynie OSP Janiszewice. Chcieliśmy pomóc - mówi.

W sobotę krew chciało oddać 25 osób, ale mogło 19. Zebrano w sumie 8,55 litrów krwi. 8 osób oddało krew po raz pierwszy, a 6 po dłuższej przerwie. Akcja ma zostać powtórzona jeszcze raz w lipcu. Paulina od druhów trzyma też maskotkę strażaka.

Można też krew oddawać w punktach krwiodawstwa podając dane Pauliny Bilskiej ur. 16.03.2006r., która leczy się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 w Łodzi przy ul. Spornej.

Aby pomóc w sfinansowaniu leczenia dziewczynki można też przekazać 1 proc. podatku na jej leczenie za pośrednictwem "AMI" Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym" wpisując KRS: 0000 246136 i dopisując w informacjach / o cel szczegółowy "dla Pauliny Bilskiej".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj