Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Budżet obywatelski w powiecie pod znakiem zapytania

Redakcja, 06.05.2014, 13:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Pod znakiem zapytania stoi wciąż tzw. budżet obywatelski w powiecie zduńskowolskim. Doszło już do kilku spotkań z władzami gmin, ale na razie decyzji nie podjęto. Jest dużo wątpliwości z tym związanych.

← REKLAMA

Po tym jak miasto Zduńska Wola wprowadziło budżet obywatelski dla mieszkańców pojawiła się sugestia ze strony radnej powiatu Marzeny Jarugi o wyodrębnienie podobnych pieniędzy w budżecie powiatu zduńskowolskiego. Decyzja jednak nie jest łatwa.

-Odbył się szereg spotkań zarówno z szefami samorządów, przewodniczącymi rad gminnych. Mamy niestety taką sytuację patową, że samorządy gminne, zarówno gmina Zapolice, Zduńska Wola jak i Szadek są przeciwne wprowadzeniu tego budżetu w powiecie. Inicjatywę w tym przedmiocie popiera samorząd miasta Zduńska Wola. Próbujemy z tego impasu wyjść. Pomimo kilku spotkań, nie udało się osiągnąć consensusu, stąd też chcemy nad tym tematem jeszcze pracować, ale nie w pośpiechu, żeby przekonać gminy do takiego działania - mówi starosta Wojciech Rychlik. -Wydaje nam się, że powiat jest taką wartością samorządową, że musi być zgoda na całym obszarze, nie tylko w mieście powiatowym. Do czasu wypracowania consensusu chcemy się powstrzymać od decyzji - dodaje.

Starosta Wojciech Rychlik podkreśla, że jest zwolennikiem wprowadzenia budżetu obywatelskiego . -Natomiast muszę sobie zdawać sprawę również, że nie mogę całkowicie nie słyszeć głosów wójtów, burmistrza, czy przewodniczących rad, którzy w sposób jednoznaczny twierdzą, że ten pomysł jest zły, dlatego nie chcemy takiego budżetu wprowadzać na siłę, a odłożyć w czasie - wyjaśnia starosta.

Więcej o budżecie obywatelskim

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 06.05.2014, 13:30
  wstrzymuj się do jesieni a POtem to już tylko zostaną ci wspomnienia generale marszalku
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 07.05.2014, 09:07
  a od kiedy rychlik prowadzi konsultacje on wie wszystko najlepiej
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 07.05.2014, 09:09
  nawet tworzy nowe trendy w modzie np. szpilki wybiegowe no to jeszcze brakuje szpilek do biegania grania w kosza a może jemu chodzilo o szpilki do kochania
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj