Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zarząd powiatu z absolutorium

Redakcja, 29.05.2014, 17:17

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Większością głosów radnych zarząd powiatu zduńskowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2013 rok. Przeciw byli radni opozycyjni. Ich decyzję starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik skomentował jako polityczną.

← REKLAMA

Przeciw przyznaniu absolutorium zarządowi powiatu zduńskowolskiego byli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości: Dariusz Kubiak, Marcin Rybka, Zbigniew Piotrowski oraz Piotr Cebula. Radna Marzena Jaruga wstrzymała się od głosu. Opozycja przedstawiła szereg argumentów popierających ich stanowisko.

-Podstawowym problemem jest szpital. Jest rozporządzenie, które zobowiązuje do wypełnienia pewnych standardów. Niestety nie wierzymy w to, że za rok powstanie taki szpital - mówi radny Zbigniew Piotrowski pokazując okładkę Notatnika Powiatowego, na której znajduje się wizualizacja rozbudowy budynku szpitala.

Były tez i inne powody głosowania przeciw m.in. brak łącznika do trasy S8, likwidacja zakładu energetycznego, czy niszczejący budynek po Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Dąbrowskiego.

Radny docenia jednak starania powiatu dotyczące termodernizacji budynków oświatowych podległych starostwu, ale zaznacza, że jest to obowiązek samorządu.

Starosta Wojciech Rychlik decyzję opozycji skomentował jako polityczną.

-Myślę, że wynik głosowania jest odzwierciedleniem układu w radzie, czyli radni którzy popierają zarząd, jak i radni którzy dostrzegają prace zarządu, pracowników starostwa, jednostek, dostrzegli zadania te, które zrealizowaliśmy, a zrealizowaliśmy je w stu procentach. Natomiast opozycja kierując się tym, że jesteśmy w roku wyborczym podchodzi do założenia, że nic nie widzi, niczego nie dostrzega, tylko ślepo głosuje przeciw - uważa starosta Wojciech Rychlik.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_808 (IP: *.*.187.3), 29.05.2014, 18:49
  Zawsze ktoś jest przeciw!! Przecież to jest takie polskie!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_812 (IP: *.*.67.227), 30.05.2014, 10:56
   Takie PISowskie...
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_810 (IP: *.*.251.132), 30.05.2014, 07:31
  Tytułowe zdjęcie mówi wszystko o podnoszeniu rąk. Miszczak dostaje kasę od Rychlika za robotę w szpitalu, obok Zalewska dostaje kasę z PUP dla całej rodzinki, Rychlikowa wiadomo i robota w szkole Rychlika, piosenkarka Majkowska w tej samej szkole kasę bierze. I powiat jest czysty ???????? Śmiechu warte.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 30.05.2014, 09:06
  majkowska jeszcze na pięterku kase bierze a Miszczak nie tylko głosuje ale szczerze w oczy Ruchlikowi patrzy i się modli żeby PO wyborach dalej z bezrobociem w śród emerytów walczyć i mieć robote w szpitalu
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_810 (IP: *.*.251.132), 30.05.2014, 13:06
  Pani Zalewska, BIAŁE STRINGI widać. hehe. Rychlikowy dresscode.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj