Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pogorzelcy znaleźli schronienie

Redakcja, 21.10.2014, 13:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ponad 30 podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego w Henrykowie straciło w poniedziałkową noc dach nad głową. Miejsce udało im się znaleźć w Czarnej i Bełchatowie.

← REKLAMA

Pożar, który zniszczył schronisko wybuchł w poniedziałek między godz. 21, a godz. 22. Na razie nie są znane przyczyny jego wybuchu. Z ogniem walczyło ponad 20 jednostek strażaków, którzy robili, co mogli, aby straty były jak najmniej dotkliwe. Udało się uratować przylegający do schroniska kościół, jednak samo schronisko ucierpiało znacznie. Nie nadaje się na razie do zamieszkania.

Pogorzelcy noc spędzili w Domu Misyjnym Księży Orionistów przy Parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli. Tę noc także spędzą u Orionistów. Na dłużej udało się znaleźć dla nich miejsca w schronisku w Bełchatowie i Czarnej pod Wołominem. W pierwszym miejscu czeka 12 miejsc, w drugim 20. Niektórych podopiecznych wezmą rodziny. Pomoc udzielił też Miejski Ośrodek Pomocy Społęcznej w Zduńskiej Woli.

Schronisko było ubezpieczone. Od rana we wtorek w Henrykowie pojawiła się policja oraz prokurator. Stan budynku musi też ocenić nadzór budowlany, wtedy będzie wiadomo, czy schronisko zostanie wyremontowane czy trzeba będzie stawiać nowe mury.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj