Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Święta na stole

Redakcja, 03.12.2014, 16:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Zapachy potraw wigilijnych i bożonarodzeniowych rozchodziły się w Wojsławicach. W ZS RCKU zorganizowano III Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny.

← REKLAMA

Dwanaście zespołów ze Zduńskiej Woli, Piotrkowa Trybunalskiego, Ostrowa czy Sędziejowic wzięło udział w III Międzypowiatowym Konkursie Kulinarnym zorganizowanym przez nauczycielki ZS RCKU w Wojsławicach Lucynę Garę i Annę Wolarek.

-Chcemy, aby powróciła polska tradycja, tradycyjna kuchnia świąteczna. Uczniowie inspirują się innymi kuchniami, widać mieszanki, dodają ser fetę, bataty, ale celem jest kultywowanie tradycji - mówi Lucyna Gara.

Zespołu składały się z dwóch osób. Anna Andrzejewska i Marlena Król z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim przygotowały zupę grzybową.

-To tradycyjna zupa, która jest przygotowywana w moim domu. Grzyby były zbierane własnoręcznie - opowiadała o swojej potrawie Marlena. Obie dziewczyny przyznały, że prezentacja zupy jury było dla nich dużym stresem.

-Wasza przyszłość jest w potrawach regionalnych, sezonowych produktach - dawał wskazówki dziewczętom Carlos Gonzalez-Tejera, ekspert gastronomiczny, który obok szefowej kuchni Lawendowych Term w Uniejowie Urszuli Czyżak i szefa restauracji Victoria w Warszawie Jarosława Moliszewskiego, oceniał dania młodzieży.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_1359 (IP: *.*.78.248), 03.12.2014, 19:47
  Nie chciałbym nikogo urazić ale zdjęcie nr 11, ten pierwszy talerzyk i ta papka z truskawkami kojarzy mi się trochę nieapetycznie. Mój psiak miał ostatnio problemy gastryczne i to podobnie wyglądało. Ale ogólnie jest ok. Reszta jedzenia na zdjęciu wygląda apetycznie!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1471 (IP: *.*.254.107), 04.12.2014, 18:19
  Tak to jest jak ktoś się nie zna . Na tym konkursie nikt nie używał truskawek . Pozdrowienia dla gościa_1359:)
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj