Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zawody modeli latających

Redakcja, 19.07.2015, 14:21, aktualizacja: 20.07.2015, 12:59

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Kolejny raz miłośnicy latających modeli spotkali się w Wojsławicach na "Otwartych zawodach modeli szybowców i motoszybowców zdalnie sterowanych".

← REKLAMA

-Cieszę się widząc was tak licznie na polach Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Spotykamy się tu od kilku lat - rozpoczynał starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, który wraz z prezydentem Zduńskiej Woli Piotrem Niedźwieckim, patronuje zawodom.

Przykładowo w kategorii motoszybowce model wznosi się na silniku przez półtorej minuty. Po jego wyłączeniu czas lotu wynosi osiem minut do chwili lądowania. Za przekroczenie czasu są punkty karne. W tym czasie wykonywane są jeszcze figury: dwie pętle poziome, ósemka, kwadrat, trójkąt.

Do zawodów zgłosiło się 14 osób z modelami szybowców i 20 osób z motoszybowcami. Uczestnicy przyjechali nie tylko ze Zduńskiej Woli, ale także z Łasku, Łodzi, Bełchatowa czy Pabianic.

Uczestników oceniało jury w składzie: Bogdan Skiba, Kacper Paczesny, Tomasz Krystek i Tomasz Słowikowski.
Jury po dwóch kolejkach zliczyło głosy i przyznało nagrody w następujących kategoriach: w kat. modele motoszybowców najlepszymi zawodnikami okazali się: Krzysztof Jasiński z AMK Pabianice- I miejsce, Wojciech Urban z MDK Zduńska Wola - II miejsce i Mikołaj Raczyński z KMLiK Łask - III miejsce.

W kat. modele szybowców Krzysztof Jasiński z AMK Pabianice - I miejsce, Wojciech Urban z MDK Zduńska Wola - II miejsce, Marcin Jasiński z AMK Pabanice - III miejsce.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1901 (IP: *.*.87.13), 20.07.2015, 11:31
  Teraz niech SM LOKATOR pluje sobie w brodę że wyrzuciła modelarzy z Domu Kultury LOKATOR.
  Zresztą nie tylko ich bo jeszcze i strzelców się pozbyli.
  Ale przynajmniej mają kilka głosów poparcia więcej - tych co wolą żeby młodzież i dzieci latali im po piwo do sklepu a nie mieli co robić po szkole.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj