Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Droga wyremontowana wspólnymi siłami

Redakcja, 08.10.2015, 11:04

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Po gładkim asfalcie można przejechać z Janiszewic do Gajewnik przez Wymysłów. Uroczyście otwarto tę drogę po remoncie.

← REKLAMA

Kilka miesięcy zajęła modernizacja drogi w gminie Zduńska Wola przebiegająca przez wspomniane wsie. Łącznie przebudowano ponad 3 km - m.in. poszerzono jezdnię, w Gajewnikach ułożono chodnik, wyprofilowano pobocze, położono nową nawierzchnię, czy poddano renowacji rowy.

-To inwestycja, która kilka razy podchodziła do realizacji. Zawsze obszar środków powodował, że się wahaliśmy. W ubiegłym roku próbowaliśmy szczęścia na "schetynówkach", niestety nie udało się, stąd też postanowiliśmy podjąć to wyzwanie ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego - mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik.

Zadanie zrealizował powiat w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych, przy udziale: Urzędu Marszałkowskiego (460 980, 00 zł), powiat zduńskowolski (886 369, 43 zł), gmina Zduńska Wola (430 tys. zł), firm Antoniego Mataśki (10 tys. zł), firma Pawła Mataśki (10 tys. zł), firma Aves (5 tys. zł), Stowarzyszenie Agros-Aves (5 tys. zł), przedsiębiorstwo Karton (5 tys. zł), firma Stema (1 tys. zł).

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika sadzio
  sadzio, 11.10.2015, 13:14
  A kiedy wspólnymi siłami zostanie zrobiona ulica Łaska od kościoła św Antoniego do obwodnicy? Od wielu lat główna droga miejska wygląda jak dawna ul. Zielona i nikt z tym nic nie robi, czy jakaś starsza osoba musi sobie złamać kręgosłup na tych powywalanych płytach udających chodniki (o szkodach w samochodach od jeżdżenia po tych dziurawych łatach na łatach już nawet nie będę wspominał), żeby w końcu coś się zaczęło dziać w tamtym miejscu?

  Wpis edytowany przez autora komentarza.

  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj