Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Światowy Dzień Wody

Redakcja, 22.03.2016, 15:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

MPWiK w Zduńskiej Woli przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wody i zaprosiło mieszkańców oraz uczniów do odwiedzenia Ujęcia Wody nr 1 w Opiesinie (gmina Zduńska Wola).

← REKLAMA

Świętu w Zduńskiej Woli towarzyszyła kampania prowadzona przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pod hasłem "Woda w Zduńskiej Woli lepsza jest od słodkiej coli!", co ma pokazać, że woda dostarczana przez spółkę nadaje się do picia. Uczestnicy dnia otwartego w Ujęciu Wody nr 1, mogli dowiedzieć się, jaką drogę woda przebywa, by popłynąć z naszych kranów.

Katarzyna Wieczorek, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MPWiK w Zduńskiej Woli, przekonuje, że każdy może pić wodę z kranu, choć na jej stan może też wpłynąć wewnętrzna instalacja, co nie jest już zależne od spółki.

-My, jako wodociągi zduńskowolskie odpowiadamy za wodę do głównego wodomierza. Instalacja, którą mamy rozprowadzoną w domu czy bloku, to nasz indywidualny temat. Możemy się zgłosić do sanepidu, by przebadać tę wodę. Oczywiście parametry wody, którą doprowadzamy do głównego wodomierza, spełniają wszystkie normy i tak, jak pokazujemy na naszych plakatach i ulotkach, nie odbiega ona od wody butelkowanej - mówi Wieczorek.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca i został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992r., w celu zwrócenia uwagi na problem braku dostępu do czystej wody pitnej, który dotyczy ponad miliarda ludzi na świecie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj