Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jechał pijany, wiózł dziecko i uderzył w radiowóz

Redakcja, 12.08.2016, 18:23

W nocy 4 na 5 sierpnia 2016 roku na terenie powiatu zduńskowolskiego policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcy, który przewoził małoletnią córkę.

← REKLAMA

- Na miejsce zdarzenia udali się prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli i wykonane zostały czynności procesowe dla zgromadzenia osobowego i nieosobowego materiału dowodowego. U kierującego samochodem stwierdzono obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, w kolejnych pomiarach 0,37 - 0,3 mg/l ( 0,78 - 0,63 promila). Małoletnie dziecko zostało przewiezione do szpitala dla oceny stanu jego zdrowia. Zatrzymanemu kierowcy ogłoszono zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenia małoletniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez przewożenie dziecka bez zabezpieczenia pasami bezpieczeństwa oraz specjalnego fotelika i jazdę na poszczególnych odcinkach drogi z prędkością przekraczającą 170 km/h oraz wykonywanie gwałtownych manewrów w postaci wyprzedzania w miejscach o ograniczonej widoczności, ostrego skrętu bez zmniejszenia prędkości, uderzenia w stojący radiowóz i zmuszenie innego uczestnika ruchu drogowego do zjechania z drogi a nadto dopuszczenia się czynnej napaści na pełniących obowiązki służbowe funkcjonariuszy Policji przy użyciu innego niebezpiecznego przedmiotu w postaci kierowanego przez siebie pojazdu i wykonywaniu nim gwałtownych manewrów ruszania bezpośrednio w osoby policjantów tj. o czyny z art. 160§1 i §2 kk i art. 178a §1 kk i art. 223§1 kk w zw. z art. 11§2kk. - informuje zduńskowolska prokuratura.

Podejrzany po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez prokuratora.
Przestępstwa czynnej napaści, narażenia na niebezpieczeństwo i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone są karą pozbawienia wolności do górnej granicy lat 10.

Do Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj