Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Problematyczne lotnisko

Redakcja, 02.02.2017, 14:12

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Lotnisko wojskowe w Łasku to dla Zduńskiej Woli nie tylko problem związany z hałasem, ograniczane jest również budownictwo.

← REKLAMA

Zgodnie z Uchwałą NR XXIX/379/16 Sejmiku Województwa Łódziego z dnia 25 października 2016 r. w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania dla
lotniska wojskowego Łask, ze względu na wysoki hałas związany ze startem i lądowaniem samolotów, na terenie powiatu zduńskowolskiego wprowadza się ograniczenia w budownictwie.

Część terenów miasta i powiatu zduńskowolskiego znajduje się w podobszarze B co oznacza, że na tych terenach istnieje zakaz tworzenia uzdrowisk, oraz zakaz budowy szpitali, domów opieki społecznej, obiektów związanych ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży, działających w porze nocy. Dodatkowo zakazuje się zmiany sposobu użytkowania już istniejących budynków na wcześniej wymienione instytucje, dopuszcza się jednak rozbudowę już istniejących.

Funkcjonujące już obiekty muszę spełniać następujące wymagania techniczne: w budynkach szpitali, domów opieki społecznej i budynkach związanych ze stałym lub czasowym pobytem dzieci i młodzieży należy zapewnić właściwy klimat akustyczny w pomieszczeniach wymagających ochrony akustycznej, zgodnie z obowiązującymi normami, poprzez zastosowanie przegród budowlanych o odpowiedniej izolacyjności akustycznej.

Fot. Geoportal

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2956 (IP: *.*.78.175), 10.02.2017, 08:53
  Urzędniczy bełkot............
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2969 (IP: *.*.251.132), 16.02.2017, 14:28
  a to się jakiemuś niepełnosprawnemu umysłowo przypomniało.
  To musiał być wróg Zduńskiej żeby coś takiego wprowadzić . Szybko mozna sparaliżować rozwój miasta.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj