Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Świeć Przykładem" w zduńskowolskich kościołach

Redakcja, 03.04.2017, 21:06

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli mł.insp. Małgorzata Mączyńska wraz ze Starostą Zduńskowolskim Wojciechem Rychlikiem zachęcali pieszych i rowerzystów do używania elementów odblaskowych. Tym razem wspólną akcję przeprowadzono przed kościołami po niedzielnych nabożeństwach.

← REKLAMA

2 kwietnia 2017 roku w kościołach Matki Bożej Miłosierdzia w Janiszewicach oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zduńskiej Woli przeprowadzono akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, której inicjatorem był Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli mł.insp. Małgorzata Mączyńska i Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik. Podczas niedzielnych mszy został odczyny przez księży list Starosty i Komendanta Powiatowego Policji, w którym zachęcano wiernych do używania przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych. Uczestnikom mszy przypomniano jak ważne jest ich bezpieczeństwo na drodze, szczególnie teraz kiedy zaczyna się sezon rowerowy, a pogoda sprzyja przejażdżkom i spacerom do późnych godzin wieczornych. Podkreślano, że również w obszarze zabudowanym używanie elementów odblaskowych zdecydowanie poprawia widoczność pieszych i rowerzystów, co daje kierowcom możliwość odpowiedniej reakcji.

Po zakończonych mszach Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli oraz Starosta Zduńskowolski rozdawali uczestnikom mszy kamizelki oraz odblaskowe opaski. Wierni bardzo chętnie odbierali odblaskowe gadżety, zobowiązując się jednocześnie do ich używania. Szczególną uwagę Starosta i pani Komendant poświęcili najmłodszym, informując jak ważne jest ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

Przeprowadzona w obu kościołach akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcom powiatu przekazano ponad 250 kamizelek i około 300 opasek odblaskowych ufundowanych przez Starostwo Zduńskowolskie, WORD oraz Klub Motocyklowy "Moto pasja".

Używanie odblasków przez pieszych w obszarze niezabudowanym to OBOWIĄZEK. Uzywanie odblasków w mieście to rozsądna KONIECZNOŚĆ.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj