Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pożar, ale... to ćwiczenia

Redakcja, 30.11.2017, 03:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

We wtorek 28 listopada zduńskowolscy policjanci, strażacy i przedstawiciele służb ratunkowych brali udział w symulacji zdarzenia kryzysowego. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb ratowniczych.

← REKLAMA

Około godziny 16:00 w budynku internatu przy Zespole Szkół Rolniczych CKU w Wojsławicach doszło do pożaru w pokoju zajmowanym przez uczniów. Ogień objął cały pokój, co spowodowało duże zadymienie w całym budynku. Podjęto natychmiastową ewakuację mieszkańców internatu, a na miejsce wezwano służby ratownicze. Na szczęście tak tyko wygadał scenariusz prowadzonej symulacji działań ratowniczych.

Na miejscu ćwiczeń pojawili się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przystąpili do akcji ratunkowej oraz sprawdzenia pomieszczeń budynku. Zorganizowano również miejsce pomocy medycznej dla poszkodowanych w pożarze. Zadaniem zduńskowolskich policjantów było zapewnienie sprawnego dojazdu i wyjazdu jednostkom ratowniczym, zapewnienie porządku w miejscu pracy ekip ratunkowych, pomoc w egzekwowaniu poleceń wydawanych przez kierującego działaniami, a także zapewnienie objazdów.

Przeprowadzone ćwiczenia pozwoliły doskonalić w warunkach zbliżonych do rzeczywistych organizację i współdziałanie podmiotów zobowiązanych do działań w sytuacjach kryzysowych.

Przebieg ćwiczeń obserwowali przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych oraz przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych komórek ds. zarządzania kryzysowego. Zadania policjantów obecnych na miejscu ćwiczeń nadzorowała Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj