Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Redakcja, 26.02.2018, 22:56

W minioną sobotę zduńskowolscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

← REKLAMA

Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

W sobotę 24 lutego br. po godzinie 9:00, policjanci na ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli, zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierując Audi miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał telefoniczną informację o kierowcy VW Polo, który stracił panowanie nad samochodem i wjechał nim do przydrożnego rowu w Czechach, a jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci na miejscu zastali kierowcę Volkswagena, którego poddali badaniu urządzeniem kontrolnym. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy, ale odmówił on badania na urządzeniu określającym zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sytuacji została pobrana od niego krew, której badanie wykaże dokładne stężenie alkoholu.

Natomiast po godzinie 23:00, w Zduńskiej Woli na Łaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego zduńskowolanina kierującego Passatem, od którego wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj