Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Służby z dwóch powiatów szukały zagubionych w lesie

Redakcja, 26.11.2018, 23:52

Poszli do lasu pod Sieradzem na spacer, który niespodziewanie wydłużył im się do kilku godzin.

← REKLAMA

W niedzielę 25 listopada br. około godziny 16.30 do oficera dyżurnego zadzwoniła kobieta. W trakcie rozmowy stwierdzała, że jest w lesie ze znajomym, ale oboje stracili orientację i nie wiedzą gdzie się aktualnie znajdują, a także nie potrafią z niego wyjść. Podała tylko ogólnie rejon kompleksu leśnego. Dodała również, że znajdują się na jakieś utwardzonej leśnej drodze.

W związku ze zgłoszeniem w okolice miejscowości Mokre Zborowskie (gm. Sieradz) został skierowany patrol policji. Do akcji poszukiwawczej włączyli się policjanci ze Zduńskiej Woli oraz strażacy. Wstępne poszukiwania pomimo użycia sygnałów błyskowych i dźwiękowych nie przyniosły rezultatu. W związku z tym nawiązano również kontakt z lokalnymi mieszkańcami. Jeden z nich nakierował poszukiwania na utwardzoną niedawno leśną drogę w okolicach tzw. "kaczych błot". Tam po pewnym czasie zauważono idącą parę osób. Okazało się, że są to poszukiwani mieszkańcy Sieradza.

Jak wyjaśnili około godziny 13.00 udali się na spacer do lasu. Spacerując szybko stracili orientację, a dodatkowo szybko zapadł zmierzch który spotęgował stres. Dodali, że są bardzo zmęczeni kilkugodzinnym błądzeniem po kompleksie leśnym, ale nic im nie dolega.

Pamiętajmy, że aktualnie szybko robi się ciemno i wchodzenie do lasu bez wyraźnej potrzeby wymaga jego znajomości. Należy również pamiętać aby w takich sytuacjach mieć naładowany telefon komórkowy, a także mieć przy sobie latarkę oraz kamizelkę odblaskową. Te elementy wyposażenia pomogą odpowiednim służbom w poszukiwaniach w razie ewentualnego zagubienia się w leśnych odstępach.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj