Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policjanci zabezpieczyli nielegalne używki

Redakcja, 27.11.2018, 00:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ponad 600 tysięcy sztuk papierosów i ponad 150 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zduńskowolskiej komendy. Do sprawy zostały zatrzymane dwie kobiety, którym grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 740 tysięcy złotych.

← REKLAMA

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli monitorując środowisko przestępcze ustalili, że mieszkanka Szadku może posiadać znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ich podejrzenia okazały się trafne.

W środę 21 listopada br., w mercedesie kierowanym przez 53-latkę, mundurowi odnaleźli ponad 46 tysięcy sztuk papierosów i 35 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, skąd wyjechał nielegalny transport i jeszcze tego samego dnia przeszukali budynki w jednej z miejscowości na terenie gminy Zduńska Wola. Tam zabezpieczyli ponad 570 tysięcy sztuk papierosów rożnych marek oraz niespełna 120 kilogramów tytoniu. Na miejscu zatrzymali również 56-letnią kobietą podejrzaną o przechowywanie kontrabandy.

Śledczy oszacowali, że gdyby nielegalne papierosy i tytoń trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 740 tysięcy złotych. Obie kobiety usłyszały zarzuty z kodeksu karno skarbowego, za co grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj