Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Stacje naprawcze rowerów

Redakcja, 05.12.2019, 23:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od września 2019 roku Gmina Zduńska Wola we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Stowarzyszeniem na rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Razem Łatwiej" realizuje projekt "Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola", który otrzymał dofinansowanie w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020" koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Zduńska Wola.

← REKLAMA

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości mieszkańców gminy, w tym dzieci i młodzieży, w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz wypracowanie prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze zwłaszcza rowerem.

W ramach otrzymanego dofinansowania powstały, m.in. trzy samoobsługowe stacje naprawcze dla rowerów w miejscowości Korczew (parking przy Kościele pw. św. Katarzyny), w miejscowości Czechy (podjazd przy Szkole Podstawowej) oraz w miejscowości Janiszewice (podjazd przed Szkołą Podstawową), które dostępne są dla wszystkich mieszkańców gminy.

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów - IBOMBO SCANDIC - jest przystosowana do użycia w przestrzeni publicznej i została stworzona na bazie potrzeb i doświadczeń rowerzystów. Każda stacja wyposażona jest w stacjonarną ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wspornikach. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych.

Największym atutem stacji jest jednak to, że wszystkie narzędzia pasują do rowerów dowolnego typu, są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, a korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne!

Gmina Zduńska Wola otrzymała dotację na projekt "Bezpiecznie rowerem przez Gminę Zduńska Wola" w wysokości 49.529,00 zł w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020" koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj