Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Blisko tragedii

Redakcja, 14.01.2022, 02:59

Dzięki szybkiej reakcji, zduńskowolscy policjanci dotarli do 19-latka, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Dramatyczne sceny podczas nocnej służby zakończyły się szczęśliwie.

← REKLAMA

10 stycznia br. o godzinie 23:30 rodzina 19-latka z gminy Zduńska Wola zgłosiła, że nastolatek po rodzinnych nieporozumieniach, wyszedł zdenerwowany z domu. Wysłał wiadomość, że popełni samobójstwo. Zatroskana kobieta zadzwoniła do komendy prosząc o pomoc w odnalezieniu jej syna. Rozpoczęły się poszukiwania na okolicznych terenach leśnych oraz w dolinie rzeki Widawki. Pół godziny później, funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli na moście nad rzeką Widawką młodego mężczyznę, którym był poszukiwany 19-latek. Powiadomili dyżurnego o szczęśliwym finale. Dyżurny natychmiast skontaktował się z rodzicami oczekującymi w domu na syna.

Sprawne działania policjantów przyniosły efekty. Ratowanie ludzkiego życia jest najważniejsze.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. Wiele osób może mieć słabsze chwile. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie stopdepresji.pl.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

źródło: KPP Zduńska Wola
Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj