Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dwie nastolatki potrącone w Wojsławicach

Redakcja, 07.02.2023, 21:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Kierujący samochodem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i potrącił idące chodnikiem dwie nastolatki. Okazało się, że 38-letni sieradzanin nie miał uprawnień do kierowania, a dodatkowo samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego.

← REKLAMA

3 lutego br., o godzinie 17:00, w Wojsławicach (gm. Zduńska Wola), 38-letni sieradzanin jadący samochodem marki Mazda w kierunku Zduńskiej Woli, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na wyniesionym przejściu dla pieszych, nie zapanował nad samochodem. Wpadł w poślizg i wjechał na chodnik. W taki sposób potrącił dwie 17-latki, mieszkanki Wojsławic.

Dziewczyny z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali. Po obserwacji wróciły do domów. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego, w związku z tym został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W wyniku tego zdarzenia, 38-latek uszkodził słup ze znakiem "koniec obszaru zabudowanego" i skrzynkę elektryczną.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień wysyłany jest zawsze do sądu wniosek o ukaranie. Sąd w takiej sytuacji obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat i może orzec karę grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych.

źródło: KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj