Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kadeci ślubowali

Redakcja, 30.10.2013, 14:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach z klas mundurowych we wtorek złożyli uroczyste ślubowanie.

← REKLAMA

Ślubowanie na sztandar szkoły złożyło 69 uczniów z dwóch klas o profilu policyjnym. Następnie kadeci z rąk gości z policji odebrali legitymacje uczniowskie. Jest to już piaty nabór do klas o profilu policyjnym w tej szkole.

Wojsławicka szkoła prowadzi klasy mundurowe w ramach innowacji pedagogicznej od pięciu lat. To jedna z niewielu szkół w regionie, która od kilku lat nie martwi się o nabór nowych uczniów. Uczniowie klas policyjnych na stałe współpracują z ościennymi komendami policji. W ramach praktyk, uczestniczą we wspólnych patrolach z policjantami, a także zabezpieczają uroczystości powiatowe. W najbliższym czasie będą pilnować porządku na parkingach podczas policyjnej akcji "Znicz 2013".

Na uroczystość ślubowania, która odbyła się na placu przed budynkiem szkoły, licznie przybyli rodzice i znajomi pierwszoklasistów oraz przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych. Nie zabrakło oczywiście najwyższych rangą funkcjonariuszy policji i straży pożarnej w regionie. Policję reprezentowali komendanci jednostek policji ze Zduńskiej Woli i Poddębic, kierownik Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu i zastępca Dowódcy Oddziałów Prewencji w Łodzi.

 • Kadeci ślubowali

  Redakcja, 30.10.2013, 14:20

  Fotogaleria zawiera 4 zdjęcia
  4
  Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
  2

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_286 (IP: *.*.106.145), 31.10.2013, 09:48
  Najbardziej dołujące jest to, że ci młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy że są ewidentnie oszukiwani przez system oświaty. Szkoła chętnie utworzyła taki profil, bo uczeń = pieniądz. Po takich szkołach nie ma dodatkowych punktów przy rekrutacji do tych służb mundurowych. Młodzież może pobawić się w wojskowych, policjantów, strażaków, a nawet lotników (w Dęblinie) i co i nic. Wychodzą z szkoły z nadziejami, aspiracjami i bum ściana rynku pracy gdzie nikomu nie są potrzebni "specjaliści" od strzelnicy i kajdanek.
  Mogą wybrać z nadzieją zarządzanie kryzysowe, kierunek coraz bardziej popularny i lekki ale znów bezproduktywny bo ileż to specjalistów od zarządzania kryzysowego lub bezpieczeństwa narodowego potrzeba???
  Gimnazjalisto przemyśl swoją decyzję już dziś wybierz kierunek który da ci pracę i fach. Studia zawsze możesz zrobić :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_343 (IP: *.*.78.142), 02.11.2013, 13:15
   ok tylko jak jesteś taki mądry to daj patent na to jaką szkołę ukonczyć żeby dostać pracę? dzięki :)
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj