Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Szadek z historią w tle

Redakcja, 23.10.2012, 11:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Szadku zorganizowała 20 października 2012 r. "II Szadkowskie Spotkanie z Historią".

← REKLAMA

W tym roku członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych Bractwa Rycerskiego "Złoty Krzyż" przedstawili inscenizację lokacji wsi Szadkowice. Pomysł nie był przypadkowy, bowiem w tym roku dokładnie mija 620 lat od lokacji tej wsi.

Całość imprezy rozpoczęła się o godz. 14.00 przemarszem przez Rynek szadkowski świty królewskiej: wysłannika króla Władysława Jagiełły, członka rady królewskiej, ochmistrza dworu królewskiego i wojewody sieradzkiego Jakuba z Koniecpola herbu Pobóg.

Następnie w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła odbyła się inscenizacja lokacji wsi Szadkowce z 1392 roku, która zakończyła się uroczystym wręczeniem stosownego aktu sołtysowi wsi.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj