Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Tradycyjne żniwa w Strońsku już w tą sobotę

Redakcja, 21.07.2017, 17:11

W najbliższą niedzielę w Strońsku mieszkańcy naszego regionu będą mieli okazję zobaczyć, jak dawniej wyglądały żniwa. Stowarzyszenie "Strońska Czar" organizuje inscenizacje zatytułowaną "Jak to drzewiej bywało, czyli żniwa w Strońsku".

← REKLAMA

Impreza ma przypomnieć jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały żniwa. Był to czas, kiedy życie całej wsi toczyło się wokół ciężkiej pracy na polu i kiedy wszystko wykonywało się ręcznie.


Widoki kosiarzy i zbieraczek oraz kop zboża suszącego się na polach były częste jeszcze w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W niedzielę w Strońsku będzie można przywołać wspomnienia. Dla wielu młodych ludzi, którym dziś żniwa kojarzą się z rykiem kombajnów na polach może to być ciekawe doświadczenia.
W niedzielę w Strońsku będzie można zobaczyć kosiarzy, żniwiarki i sposób w jaki koszono żyto. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie dawnych pieśni, opowieści, które w dawnych czasach towarzyszyły pracom w polu.


Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 w Parku w Strońsku, skąd nastąpi przejście na pole.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj