Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Lokomotywa znów w swoich barwach

Redakcja, 02.10.2017, 12:59

Spółka PKP Cargo w 16. rocznicę rozpoczęcia działalności przygotowała dla miłośników kolei urodzinową niespodziankę - zaprezentowała w Zduńskiej Woli lokomotywę ET42-029, którą odmalowano w historyczne barwy.

← REKLAMA

W poniedziałek, 2 października br. w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CargoTabor w Zduńskiej Woli-Karsznicach, PKP Cargo - największy w Polsce i przodujący w Unii Europejskiej operator przewozów kolejowych oraz mecenas zabytków techniki kolejowej, zaprezentował lokomotywę ET42-029, której przywrócono historyczną malaturę. W tym roku takie historyczne barwy odzyskała już m.in. lokomotywa SM42-1006. Obecnie pracom remontowo-malarskim poddawana jest kolejna lokomotywa - ET41-186. Do tej pory spółka nadała historyczne barwy lokomotywom: ET41-001, ET42-001, ET22-003 i 233, EU07-195, ST44-1103, SP42- 260, SM30-211, SM42-1006, SU46-47.

- Przywracanie historycznych barw czynnym lokomotywom, będącym w dyspozycji spółki, wpisuje się w działania ochrony dziedzictwa kolejowego. Prace te wykonujemy przy okazji napraw okresowych. Spotyka się to z pozytywnym przyjęciem, dlatego proces ten chcielibyśmy kontynuować - powiedział prezes Zarządu PKP Cargo Maciej Libiszewski.

Atrakcją urodzinowego spotkania PKP Cargo w Zduńskiej Woli-Karsznicach, była również możliwość zapoznania się z nowoczesną, uruchomioną w lipcu br., linią produkcji i napraw zestawów kołowych.

Zakład Napraw Taboru Spółki PKP CargoTabor w Karsznicach, jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. W 2013 roku rozpoczęto tam proces "tarczowania" wagonowych zestawów kołowych, a jesienią ub. roku inżynierowie spółki podjęli prace nad swoją autorską konstrukcją. Projekt zakończył się sukcesem. Wyprodukowane zestawy kołowe otrzymały certyfikat dopuszczający na terenie UE i już niedługo będą wykorzystywane w taborze Grupy PKP Cargo użytkowanym nie tylko w kraju, ale w całej Europie. Oprócz napraw zestawów kołowych w zakładzie w Karsznicach wykonywane są również naprawy wszystkich typów maszyn elektrycznych eksploatowanych w pojazdach trakcyjnych PKP Cargo oraz naprawy okresowe lokomotyw elektrycznych.

Fot. PKP Cargo

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj