Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Interwencje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kamienica w niepamięci...

Redakcja, 23.07.2016, 09:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Przez dziury w ścianie i w dachu kamienicy TBS-u przy placu Wolności 2 w Zduńskiej Woli wchodzą gołębie. Na klatce nierzadko leżą padnięte ptaki, podłoga pokryta jest odchodami, a w upalne dni dokazuje przykry zapach.

← REKLAMA

To kolejny przykład w jak fatalnym stanie są budynki mieszkalne należące do zasobów TBS "Złotnicki" w Zduńskiej Woli. Kamienica nr 2 przy placu Wolności znajduje się w głębi podwórka, zasłonięta makietą, wydaje się zapomniana. W ścianach dziurska, podobnie jak w dachu.

Pani Beata, która tutaj mieszka pokazuje nam, że jedną z większych dziur zakryła plastikową butelką, aby do środka nie wchodziły gołębie. Wydaje się to jednak bezskuteczne. Padnięte ptaki leżą na klatce - mieszkańcy je wyrzucają, ale jak długo mogą? Co wymiecie się ptasie odchody, to na drugi dzień znów są.
Co się znajduje na niewysokim poddaszu, ludzie się tylko domyślają. Pani Beta wspomina, że dwa lata temu TBS zlecił posprzątanie tam, ale człowiek mimo ubranego kombinezonu długo tam nie wytrzymał. Zduńskowolanka wyjaśnia, że gdy jest ciepło czuć smród.

Z bezsilności zduńskowolanka zadzwoniła do naszej redakcji z prośbą o interwencję. Anna Paszkiewicz-Banaś z Wydziału Promocji UM Zduńska Wola, odpowiedzialnego za kontakt z mediami, od prezesa TBS "Złotnicki" otrzymała informację, że zgłoszenia z placu Wolności 2 w tej sprawie nie było. Nie było, bo jak wyjaśniała nam pani Beata za każdym razem, gdy pojawiała się w TBS słyszała, że nie ma odpowiedniego "rejonowego".

- TBS podejmie interwencję na placu Wolności 2. Taka jest deklaracja prezesa - mówi Anna Paszkiewicz-Banaś.

Do tej sprawy będziemy jeszcze wracać.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2564 (IP: *.*.78.98), 26.07.2016, 10:13
  a mialo byc tak ladnie p. nowy prezesie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2564 (IP: *.*.78.98), 26.07.2016, 10:15
  to zdiecia z jakiegos bunkra z okresu II wojny swiatowej czy tam mieszkaja ludzie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj