Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Komunikacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Radny chce likwidacji dworca PKS

Redakcja, 01.02.2017, 12:59

Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Radny PiS Jacek Hillebrand chce likwidacji dworca PKS w Zduńskiej Woli. Zdaje się jednak, że radni zapomnieli już o koncepcji z 2014 roku, która zakładała przebudowę dworca PKP i przeniesienie w jej okolice dworca PKS. Czy miasto powróci do pomysłu z 2013 roku i ponownie wystawi teren na sprzedaż?

← REKLAMA

Według radnego Jacka Hillebranda, obecny dworzec PKS nie spełnia żadnych norm dla tego typu obiektów. Apelował on już do prezydenta o wykreślenie tego miejsca z map i folderów.


- Mówimy: dworzec PKS, a ja tego, co tam funkcjonuje w ogóle bym dworcem PKS nie nazwał, ponieważ ten obiekt, który tam stoi, nie spełnia żadnych norm cywilizacyjnych. Łamie wszelkie przepisy sanitarne, budowlane i najlepiej byłoby go zlikwidować. Chcę jednocześnie powiedzieć, że zaobserwowałem taką tendencję, że wiele autobusów które tylko przejeżdżają przez Zduńską Wolę, a takich jest większość, w ogóle tam już nie podjeżdżają. - informuje Jacek Hillebrand - Apelowałem do pana prezydenta, aby z wszelkich folderów, map i innych miejsc wymazać informację, że tam jest jakikolwiek dworzec PKSu. - dodaje radny

Radny chciałby aby w tym miejscu powstał nowy obiekt handlowo-usługowy.

Jednak już od blisko 3 lat istnieje koncepcja przebudowy dworca PKP, przy którym miał by powstać węzeł przesiadkowy MPK i PKS. Miasto prowadzi w tym celu rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, wstępne decyzje są obiecujące jednak projekt, który został złożony do tegorocznego budżetu, został z niego wykreślony. Jednym z powodów mają być opóżnienia w I fazie projektu Urzędu Marszałkowskiego pn. "Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego"

Więcej informacji na temat przebudowy dworca PKP tutaj.

Miasto w 2013 roku chciało sprzedać działkę, gdzie obecnie znajdują się przystanki PKS, jednak barierą okazały się problemy formalne, które wygasły w 2016 roku. Więcej o tej sprawie tutaj.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2959 (IP: *.*.233.229), 01.02.2017, 15:11
  to fakt! to miejsce jest anty reklama dla miasta.... powinny tam powstac kamienice... w koncu to centrum miasta a tam tylko niskie budynki lub puste dzialki
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2901 (IP: *.*.148.40), 01.02.2017, 19:47
  Ja jestem za zrobieniem w tym miejscu ogródków piwnych!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2967 (IP: *.*.104.101), 14.02.2017, 13:05
  tam powinien być następny ratusz tylko trochę większy
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj