Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Komunikacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dworzec pięknieje!

Redakcja, 20.12.2022, 00:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trwa remont budynku zduńskowolskiego dworca kolejowego. Odzyska on dawny blask i przypomni o robotniczych korzeniach miasta.

← REKLAMA

Budynek dworca przechodzi gruntowny remont. Będzie on nowoczesny i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

- Budowlańcy odsłonili ceglaną elewację, którą zakrywał tynk. Dekarze rozebrali stare pokrycie dachowe i wymienili ja na nowe. Elektrycy układają instalację elektryczną, a hydraulicy instalują przyłączą wodno-kanalizacyjne. Ekipa wymieni także okna i drzwi - opowiada Krystyna Bąk, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Zmieni się także otoczenie dookoła dworca. Drogowcy zdemontuję stare, nierówne płyty chodnikowe i wyłożą nowy chodnik na ulicy Dworcowej od Marii Skłodowskiej-Curie do Juliusza Słowackiego. Miasto uporządkuje pobliskie parkingi oraz wybuduje zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy MPK i lokalnych przewoźników.

Przebudowę dworca kolejowego wykonuje firma Budomax z Grabowca. Zgodnie z podpisaną umową na zakończenie inwestycji ma czas do końca 2023 roku. Remont kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj