Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

5 pomysłów na prezent dla miłośnika zwierząt

Redakcja, 14.01.2018, 22:23

Bliska Ci osoba kocha zwierzęta? Chciałbyś sprawić jej przyjemność wyjątkowym podarunkiem i tym samym pokazać, że wiesz, co jest dla niej ważne? Podsuwamy kilka propozycji.

← REKLAMA

1. Dla miłośnika psa lub kota.

Jeżeli osoba, którą chcesz obdarować posiada psa lub kota (a może jest właścicielem obu), którego chciałabym nauczyć nowych rzeczy ale nie wie jak to zrobić, dobrym pomysłem jest wykupienie wizyty u behawiorysty zwierzęcego.

Behawiorysta to osoba, która bardzo dobrze zna zwyczaje zwierząt i potrafi doskonale wyczuć w jaki sposób powinniśmy się do nich odnosić, żeby zachowywały się tak, jak tego oczekujemy. Spotkanie z taką osobą to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osoby kochającej zwierzęta i tym samym będącej zainteresowanej tematami związanymi z jej ulubieńcem.

Pomoc behawiorysty może też być użyteczna przy rozwiązywaniu takich problemów jak niszczenie mebli, załatwianie potrzeb fizjologicznych przez zwierzę w niechcianych przez właściciela miejscach, bądź trudności w akceptacji ludzi znajdujących się w bliskim otoczeniu psa lub kota.

Dodatkowo, jeżeli Twój przyjaciel chciałby lepiej poznać i zrozumieć zachowania swojego podopiecznego i sprawić, że ich wspólne życie będzie przebiegało w większej harmonii, wizyta u behawiorysty może w tym pomóc.

2. Dla właściciela żółwia

Bałeś się, że ucieknie Ci kiedyś żółw? Brzmi zabawnie ale wbrew pozorom wcale takie nie jest.

Dlatego taka ważna jest odpowiednia klatka, która pozwoli Wam cieszyć się piękną pogodą bez martwienia się o małego zbiega.

Klatka firmy Geisser jest zbudowana z drewna świerkowego suszonego o wilgotności nie przekraczającej 19%, umocowanego na solidnym stelażu. Malujemy ją w kolorze pnia, więc jeżeli lubisz naturalność to jest to opcja dla Ciebie. Jeżeli jednak wolisz, możemy przygotować ją w innym, wybranym przez Ciebie kolorze. Szczegóły tutaj: http://www.geisser.pl/produkt/klatka-dla-zolwi/

Na dachu dodatkowo znajduje się płyta pleksiglas, dzięki której Ty i Twój przyjaciel będziecie mogli obserwować podopiecznego. Bez problemu będą przez nią docierały promienie słońca, dzięki czemu wspólnie będziecie mogli cieszyć się piękną pogodą.

Klatkę możesz zabrać na zewnątrz i ustawić na zielonej trawie. Osoba, którą chcesz obdarować, na pewno będzie cieszyła się z takiego prezentu. I ze spędzonego wspólnie czasu na łonie natury.

3. Dla osoby, która często robi zdjęcia swojemu pupilowi

Telefon Twojego przyjaciela pęka w szwach od podobnych ujęć jego milusińskiego? Często Ci je pokazuje, wzdychając przy tym "jaki on słodki". Masz wrażenie, że na zdjęciach kogoś brakuje?

Właśnie dlatego kolejnym pomysłem jest urządzenie wspólnej sesji fotograficznej biskiej Ci osoby i jej pupila.

Możesz wykupić sesję w u profesjonalisty, bądź też zorganizować ją samodzielnie, jeżeli masz odpowiedni sprzęt. W drugim wypadku właściwie nie ma ograniczeń, możecie spędzić na tym cały dzień, wymyślając kolejne aranżacje.

Gotowe zdjęcia przekaż przyjacielowi w formie drukowanej bądź elektronicznej. Możesz dokupić do tego pendrive bądź ramkę w kształcie ukochanego zwierzaka. Uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby gwarantowany.

4. Dla właściciela świnki morskiej

Świnki morskie to zwierzęta, które większość czasu spędzają w klatce. Dlatego tak ważne jest, żeby była ona dobrej jakości i dostosowana do potrzeb zwierzęcia.

Jeżeli widzisz, że klatka świnki Twojego przyjaciela jest już zużyta, śmiało możesz zafundować mu nową. A gdyby tak zamiast zwykłej, metalowej klatki czy akwarium kupić coś naprawdę wyjątkowego?

Klatka dla świnki morskiej Herbi II firmy Geisser to propozycja, która zaspokoi wymagających właścicieli świnek morskich. Klatka została wykonana z naturalnego materiału- suszonej tarcicy iglastej. Szybkie uprzątnięcie klatki umożliwia stalowa wanna, dzięki czemu jej sprzątanie nie będzie już kłopotliwe.

Frontowe drzwiczki zamykane na zasuwę powodują, że problem braku dostępu do wnętrza klatki zostaje rozwiązany. W samym wnętrzu znajdują się dwie drabinki prowadzące na piętro, co daje więcej możliwości wykorzystania miejsca w klatce.

Dach i frontowa ściana są obite folią PCV co daje swobodny dostęp do świeżego powietrza i światła słonecznego dla zwierzaka.

Dodatkowo, do klatki możesz dodatkowo zamówić kółka, dzięki czemu jej przenoszenie nie będzie już problemem. Pozostałe informacje, jak na przykład wymiary klatki, możesz znaleźć na stronie producenta: http://www.geisser.pl/produkt/klatka-dla-swinki-morskiej-drewniana/

5. Dla każdego

Ostatnia opcja nic Cię nie kosztuje. Może poza zszarganymi nerwami, jeżeli sam do miłośników zwierząt nie należysz.

Proponujemy stworzenie "karty pomocy". Na brystolu narysuj i wytnij odpowiedniej wielkości kształt, na którym zamieść świadczone przez Ciebie usługi. Możesz na przykład towarzyszyć przyjacielowi podczas porannych spacerów z psem (ilość razy dowolna, ale pamiętaj ile zrobisz, tyle razy będziesz musiał pójść) bądź też zająć się zwierzakiem podczas jego nieobecności czy pomóc w sprzątaniu klatki. Jeżeli nie czujesz się uzdolniony plastycznie, możesz skorzystać z gotowego szablonu stworzonego na komputerze. Wybierz wersję, która Ci odpowiada.

Gotową kartę wręcz obdarowanej osobie i poinformuj, na czym polega Twój podarunek. Dla podkręcenia atmosfery, możesz na karcie umieścić datę przydatności. Być może dzięki temu, część obowiązków Cię ominie?

Właściciel zwierzaka na pewno doceni taką pomoc. Zwierzęta potrafią być bardzo wymagające i nawet dla osoby, która bardzo je kocha, może to czasem stanowić obciążenie. Dlatego dobrze jest wiedzieć, że jest ktoś, kto służy pomocą, kiedy będzie ona potrzebna.

Ktoś taki jak Ty.

Fot. Geisser

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj