Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak zbudować altanę ogrodową?

Redakcja, 15.01.2018, 23:07

Przymierzasz się do tego, żeby zbudować swoją własną altanę ogrodową? Na pewno świetnym rozwiązaniem będzie najpierw poszukanie inspiracji. Ponieważ teraz altanki nie ograniczają się do tradycyjnych drewnianych domków. Zobaczmy, co tak naprawdę możemy mieć w swoim ogrodzie i w jaki sposób możemy to stworzyć.

← REKLAMA

Tradycyjne altany ogrodowe

Chociaż przed chwilą wspomnieliśmy, że drewniane altanki pod żadnym pozorem nie ograniczają się do drewnianych domków ogrodowych, to jednak warto zacząć właśnie od nich. Między innymi dlatego, że nadal cieszą się one największą popularnością.

Najczęściej występują w formie kwadratu, prostokąta, sześciokąta lub też ośmiokąta. Oczywiście, możemy być pewni, że zwykle są właśnie zbudowane z drewna. Warto mieć jednak jeszcze na uwadze między innymi to, że mogą one być otwarte, półotwarte lub też całkowicie zamknięte. Te ostatnie jednak najczęściej będą przypominać nam tradycyjne domki, które są stawiane na rekreacyjnych działkach. W takim razie, wybór jest naprawdę bardzo szeroki.

Jeżeli ktoś lubi majsterkowanie, to raczej nie powinien mieć większego problemu z postawieniem takiej altanki ogrodowej. Ale nie każdy przecież ma czas, a także odpowiednie narzędzia. Ponadto trzeba mieć jeszcze szczęście do pogody. Gdy zamierzamy wykonywać wszelkie prace pod gołym niebem, to niestety wszelkie niesprzyjające warunki pogodowe mogą nam bardzo mocno pokrzyżować konstrukcyjne plany.

Pergole ogrodowe

Innym rozwiązaniem, na stworzenie takiej przestrzeni w ogrodzie, są pergole. Uchodzą one za swoiste altanki, ale tak naprawdę wyróżniają się brakiem zadaszenia. A przynajmniej częściej go nie mają. To jednak nie oznacza, że nasza konstrukcja również musi być pozbawiona zadaszenia. Pergole raczej są bardzo prostymi konstrukcjami. Ich głównym przeznaczeniem jest to, by okazały się świetnym wspornikiem dla pnących roślin. Jednak jeżeli zajrzymy na tą stronę internetową z altanami ogrodowymi, to w tym miejscu również przekonamy się o tym, że mamy do czynienia z innymi, ciekawszymi rozwiązaniami. Do nich zalicza się między innymi zawieszenie na pergoli specjalnych materiałów, dzięki którym możemy spokojnie wypoczywać bez obaw o niechciane komary, a także pozostałe insekty.

Nie dość, że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, to jeszcze dodatkowo możemy mówić o tym, że pergola wygląda naprawdę ciekawie i estetycznie.

Domek ogrodowy Romboid ze sklepu Ogrodolandia

Altany ogrodowe według własnego pomysłu

Oczywiście z jednej strony możemy wybierać powszechnie znane nam altany drewniane. Ale tak naprawdę, jeżeli tylko zechcemy, to w każdej chwili możemy zmienić naszą koncepcję i wymyślić jeszcze oryginalniejszą konstrukcję.

W tym celu tak naprawdę możemy wykorzystać przeróżne tworzywa i materiały. Do nich zalicza się między innymi stal, aluminium, a nawet technorattan. Nie będzie również najmniejszego problemu z tym, by wymurować sobie taką konstrukcję. Oczywiście jest to zadanie dla osób, które mają swego rodzaju zdolności do majsterkowania. Ponieważ takie konstrukcje wymagać będą zdecydowanie więcej doświadczenia, a także umiejętności.

Nie ma także najmniejszego problemu z tym, żeby zdecydować się na dekorację takich przestrzeni. Do takich elementów dekoracyjnych zalicza się między innymi beton architektoniczny. Jeżeli jeszcze nie wiesz dokładnie w jaki sposób prezentuje się taki beton, to możesz z powodzeniem zajrzeć na stronę internetową - http://artcorestudio.pl/beton-architektoniczny.

W tym miejscu możemy podziwiać nowoczesne płyty betonowe, które posiadają naprawdę bogate wzornictwo. Co ciekawe, każda z tych płyt wyróżnia się odpowiednimi parametrami i wielkością. Należy mieć jednak na uwadze, że większość takich płyt, może być stosowana tak naprawdę wewnątrz budynków. Jednak wśród takich propozycji możemy znaleźć również propozycje betonu architektonicznego, który wcześniej był odpowiednio zaimpregnowany. Wtedy faktycznie bez problemu może być wykorzystywany w miejscach, w których mamy do czynienia z podwyższonym poziomem wilgotności.

Przeglądając na stronie internetowej tego typu dekory, na pewno możemy zainspirować się do tego, w jaki sposób chcemy stworzyć nasze miejsce w ogrodzie, przeznaczone do relaksu.

Panel 3D Deep Honey od ArtcoreStudio

Najważniejsze jest to, żeby odpowiedzieć sobie, w jakim miejscu będziemy najlepiej wypoczywać. Jedne osoby będą całkowicie zadowolone z tego, że będą w posiadaniu wygodnego leżaka. Natomiast innym będzie zależeć na zdecydowanie większym luksusie. Na szczęście przy dzisiejszych możliwościach, nie będzie żadnego problemu z tym, by stworzyć swój azyl według własnych upodobań.

Zrób lub zamów gotową konstrukcję

Tutaj jeszcze pozostaje odpowiedzieć na pytanie, czy taką konstrukcję chcesz wykonać samodzielnie, czy jednak wolisz zamówić. Już wiesz, że w sklepie Ogrodolandia na pewno będziesz mieć do czynienia z różnymi możliwościami. Najważniejsze jest to, byś sobie wcześniej odpowiedział na pytanie, czego oczekujesz. Wtedy będzie zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiedni model altanki ogrodowej. Jeżeli wszelkie dostępne propozycje nie spełnią Twoich oczekiwań, wtedy dobrze jest się zastanowić nad samodzielnym wykonanem konstrukcji.

Tym bardziej, że nie ma najmniejszego problemu ze stworzeniem naprawdę oryginalnego miejsca. Do dekoracji altany ogrodowej możesz wykorzystać wiele przeróżnych materiałów. Wśród nich wymienia się między innymi beton architektoniczny, technorattan, bambus, wiklinę, czy też zwykłe drewno. Wszystko tak naprawdę będzie zależeć od naszych możliwości, a także tego, jakimi funduszami ostatecznie dysponujemy.

Czasami też nie warto upierać się wyłącznie przy budowaniu altan ogrodowych. Ponieważ w zupełności będziemy zadowoleni, jeżeli zaaranżujemy sobie takie miejsce do wypoczynku na przykład na tarasie lub też na balkonie. Okazuje się, że na wspomnianej stronie internetowej, znajdziemy nie tylko gotowe altany ogrodowe, ale również bardzo szeroki wybór mebli ogrodowych, a także dodatkowego wyposażenia. W związku z tym na brak możliwości na pewno nie będziemy mogli narzekać.

Fot. Ogrodolandia

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj