Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Polityka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szmyt znów prezesem

Redakcja, 17.10.2016, 19:35

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Grzegorz Szmyt ponownie został prezesem MPWiK, zrezygnował on też z funkcji likwidatora spółki MOSiR.

← REKLAMA

Wiele zawirowań, zmian by wrócić na stanowisko prezesa MPWiK, z której niedawno zrezygnował, jako powód podając chorobę. Jak widać, nie przeszkadza jednak ona w pełnieniu funkcji.

Grzegorz Szmyt prezesem MPWiK został w styczniu tego roku, 9 września zrezygnował on jednak ze stanowiska, obejmując wcześniej stanowisko prezesa MPK. Szmyt niedawno zrezygnował z funkcji likwidatora społki MOSiR, na którą został powołany dwukrotnie. Najpierw 22 lutego, by zostać odwołanym 8 września, zarząd spółki wybrał wtedy na likwidatora Grzegorza Szmyta. Pełnił on tę funkcję do niedawna.

Dziś ponownie Rada Nadzorcza wybrała Szmyta na fotel prezesa spółki. Jak informuje Urząd Miasta, zlecone zostało wykonanie niezależnej, zewnętrznej opinii prawnej dotyczącej prezesa MPWiK.

Po otrzymaniu przez Urząd Miasta niezależnej, zewnętrznej opinii prawnej dotyczącej prezesa MPWiK, z której jasno wynika, że w chwili obecnej nie istnieją żadne prawne przeszkody w przywróceniu na tę funkcję pana Grzegorza Szmyta, a formalne niedopatrzenia w przeszłości nie miały żadnego negatywnego wpływu na działalność spółki, rada nadzorcza MPWiK podjęła decyzję o ponownym powołaniu Grzegorza Szmyta na stanowisko prezesa.

Grzegorz Szmyt ma przygotować harmonogram rozwoju sieci wodnokanalizacyjnej, oraz zrealizować budowę basenu.

Głównym zadaniem prezesa spółki będzie przygotowanie ambitnego harmonogramu rozwoju sieci wodnokanalizacyjnej w Zduńskiej Woli, skuteczne poszukiwanie środków zewnętrznych na te inwestycje oraz realizacja budowy basenu. Podobnie jak od pozostałych prezesów, oczekuję przedstawienia przez prezesa MPWiK wymiernych efektów jego pracy w jak najszybszym terminie - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki - Dokonujemy zmiany systemu nadzoru właścicielskiego nad spółkami i oczekuję od ich zarządów znacznego przyspieszenia, jeśli chodzi o realizację strategicznych projektów oraz podniesienia jakości oferowanych usług - dodaje prezydent.

Jaki skutek dla prezydenta Piotra Niedźwieckiego będzie miał ten krok? Niewiadomo, przypominamy jednak, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni debatowali nad obniżeniem prezydenckiej pensji.

 • Szmyt znów prezesem

  Redakcja, 17.10.2016, 19:35

  Fotogaleria zawiera 2 zdjęcia
  2
  Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
  5

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_2837 (IP: *.*.251.135), 17.10.2016, 22:41
  Panie prezydencie gdzie jest pański honor, nie wstydzi sie pan?
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2838 (IP: *.*.226.24), 18.10.2016, 00:08
   wstyd jest zawisłym osobom
   -2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2806 (IP: *.*.78.99), 18.10.2016, 11:33
  To jakaś parodia, cyrk, żenada!
  Takie rzeczy tylko w ZdW! ;-)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2839 (IP: *.*.190.36), 18.10.2016, 14:55
  fajne zdjęcie. Uniwersytet III wieku. A jak wnuki się na to zapatrują?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2782 (IP: *.*.94.42), 18.10.2016, 17:59
  czym ten szmit szantażuje niedżwiedzia że takie cyrki odwalają?? facet łamie ewidentnie prawo i znowu prezesem zostaje ?! dla mnie on powinien być już w niebycie bo jak oszust może być prezesem i co powie że on nie wiedział ? nie znał prawa !! kpina ze zduńskowolan...
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj