Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Polityka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Prezydent z mniejszą pensją i mniejszymi uprawnieniami

Redakcja, 21.10.2016, 18:36

Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Stało się to, co się nie stało podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Prezydent Piotr Niedźwiecki będzie otrzymywał niemal o połowę mniejsze wynagrodzenie, większą kontrolę nad poczynaniami prezydenta będzie miała też Rada Miasta.

← REKLAMA

Piątkowej sesji Rady Miasta, prezydent miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki nie będzie miło wspominał. Podczas jego nieobecności radni zadecydowali o zmniejszeniu prezydenckiej pensji z 12.362,00 zł, na 6840,00 zł. Dodatkowo radni będą decydować o sprzedaży miejskich nieruchomości, a nie już sam włodarz.

Za obniżeniem pensji prezydentowi opowiedziało się 15 radnych, dwóch się wstrzymało od głosu, natomiast czterech radnych nie zagłosowało w ogóle. Radni taką decyzję tłumaczyli chaosem jaki ostatnimi czasy panuje w urzędzie miasta i miejskich spółkach.

Jednak obniżenie pensji to nie jedyna "kara" jaką postanowili wyznaczyć radni. Na dzisiejszej sesji przegłosowali oni uchwałę przywracającą im głos decyzyjny w sprawie nabywania lub zbywania nieruchomości przez miasto Zduńska Wola.

- Sesje są publiczne. Na sesję przychodzą mieszkańcy. Wiemy dokładnie, jaka była duża dyskusja na tematy sprzedaży posesji na Łaskiej 38. Gdyby to było w gestii pana prezydenta, ta posesja już by "poszła". Natomiast tylko z uwagi na to, że jest to posesja, która jest jeszcze pod ochroną konserwatorską, musiała być ona skierowana na posiedzenie Rady. Sądzę, że należy wrócić do tej dobrej tradycji, kiedy to radni decydowali o tym, które mienie jest sprzedawane - wyjaśnia radny PiS Jacek Hillebrand.

Dzisiejsza sesja odbyłą się bez obecności prezydenta, ponieważ pojechał na spotkanie do Wojewódzkie Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ciekawe czy Piotr Niedźwiecki dowiedział się o obnizeniu pensji z mediów, podobnie jak Czesław Rybka o odwołaniu go ze stanowiska wiceprezydenta.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_2611 (IP: *.*.70.100), 21.10.2016, 20:09
  Mam swoje zdanie od 8 lat na temat Niedzwieckiego.Ale Hilebrant bez kwalifikacji i wiecznie na ciepłych korytach oraz Rybka,ktory na szyldzie PiS u wjechał też politycznie na stołek wice i dal mu od razu 2 tysiące podwyżki i nie widział,że to niestosowne są tyle samo wart co funt kłaków.Wiecznie coś to łajdactwo ugrywa dla siebie i swoich rodzin i ich koryt, wykończają w ten sposób miasto i mieszkańców.Wszyscy jak jeden mąż są do wywalenia.Jedno wielkie chamstwo,które opanowało to biedne miasto.
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 21.10.2016, 20:10
  brawo! kolejnym krokiem odwołanie go albo wejście komisarza!
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2842 (IP: *.*.251.132), 21.10.2016, 21:42
  Żałosna dobra zmiana
  -2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • Zobacz profil użytkownika akirai
  akirai, 24.10.2016, 11:36
  jak zwykle kasa łączy i dzieli ale możesz też sobie poczytać ciekawe rzeczy, lub dodać swój anons bezpłatnie na: handel.auto.pl
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2852 (IP: *.*.104.58), 24.10.2016, 13:45
  Panie Niedzwiecki dlaczego pan wstrzymuje pieniądze z programu 500+ do ostatnich dni miesiąca te pieniądze przyznawane są na bieżący miesiąc a wypłacane są 27 to skandal.Wspomnę tylko że 500+ w Sieradzu wypłacane jest na 10ego każdego miesiąca.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2861 (IP: *.*.11.54), 27.10.2016, 21:35
  Bardzo dobra decyzja o obniżeniu pensji prezydenta! Jak przeczytałem w tygodniku Extra, że od 2014 roku miał przyznaną pensję z górnej półki na tym stanowisku to mnie zatkało. Człowiek niekompetentny, dbający tylko o swoje interesy, wszelkie decyzje są podejmowane pod kątem wygrania kolejnych wyborów, te nominacje dla znajomków itd. A dla miasta nie zrobił nic. Nasza gmina w łódzkiem, mimo tak sporego miasta, jest prawie na szarym końcu jeżeli chodzi o wskaźnik bezrobocia - jeden z najwyższych. Jego ekipa nie potrafiła zapewnić żadnych dodatkowych miejsc pracy. Centrum Biedronki trafiło do Sieradza, port multimodalny w Karsznicach upadł, Unia nic nie dofinansuje, mimo że były na to szanse. Ludzie z miasta wyjeżdżają, albo na stałe, albo codzień do pracy - Łódź, Sieradz. A i tak bezrobocie wysokie. W Extra piszą, że radni dali prezydentowi "żółtą kartkę", i powinni dać "czerwoną".
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2861 (IP: *.*.11.54), 27.10.2016, 21:36
  Hildebrand teraz w PiS? Gratulacje zmiany kursu :-)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj