Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Polityka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Powstanie nowa koalicja?

Redakcja, 23.10.2016, 22:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 7 komentarzy
7

Prezydent miasta Piotr Niedźwiecki zapowiedział powstanie nowej koalicji. Nie wiadomo jednak, kto miałby zostać tym koalicjantem.

← REKLAMA

Prezydent niewiele ponad miesiąc temu z hukiem zakończył ówczesną koalicję zwalniając Czesława Rybkę z funkcji wiceprezydenta, jako powody podał m.in. utratę zaufania i chęć odpartyjnienia władz miasta. Naruszył on tym sposobem umowę koalicyjną z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają większość w Radzie Miasta Zduńska Wola.

W piątek zarówno radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Rozwoju, obniżyli pensję prezydentowi prawie o połowę. W sumie za obniżeniem wynagrodzenia głosowało 15 z 21 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu, a czterech nie zagłosowało w ogóle (członkowie PO). Radni taką decyzję podjęli ze względu, jak to sami określają, na chaos związany z pełnieniem funkcji prezesa przez Grzegorza Szmyta.

Jeszcze w piątek Piotr Niedźwiecki zapowiedział obniżenie pensji radnym, dziś ogłosił powstawanie nowej koalicji. Pytanie tylko, kto zgodzi się współpracować z prezydentem. Czy będzie to ponownie PiS? Czy może będą to znów nazwiska, które do niedawna pojawiały się wśród osób znaczących w mieście? Być może w koalicji znajdą się osoby, które niedawno krytykowały działania prezydenta podczas "okrągłego stołu", próbowały przeprowadzić referendum, a dziś zasiadają w radach nadzorczych miejskich spółek?

Uwaga! Uwaga! Już wkrótce w Zduńskiej Woli Koalicja Na Rzecz Miasta. Wszystkie ręce na pokład.... - Napisał na swoim profilu FB Piotr Niedźwiecki

Zapewne niedługo wszystko się wyjaśni.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (7)

 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 23.10.2016, 22:59
  sobie moze zapowiadac
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2850 (IP: *.*.247.129), 23.10.2016, 23:25
  Czyżby nawrót choroby filipińskiej ?
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 24.10.2016, 16:39
  nikt powazny nie bedzie wchodzil w zadne koalicje z niedzwieckim
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2853 (IP: *.*.251.247), 24.10.2016, 17:41
   za pieniądze ksiądz się modli.... sam widzisz co wyczynia niejaki tow. Leśniczak. Porozdaje ów niedźwiedź co tam jeszcze może rozdać i kupi paru ćwoków
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2858 (IP: *.*.251.249), 26.10.2016, 09:15
  prezydent zaprosi Piotra Niedźwieckiego
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2558 (IP: *.*.78.113), 27.10.2016, 11:05
  panie prezydencie niedawno polityków pan nie chciał a teraz chce pan nowej koalicji . niech pan bierze się za realizacje obietnic takich jak wygląd karsznickiego dworca i na dworcowej którą pan zapowiadał i którą pan promował , poprawa estetyki kępiny , odwierty z ciepłą wodą i podłączone do basenów ,budowa parku , drogi chociaż 3 na rok . tak po to został pan wybrany żeby działać i brać dofinansowania z unii europejskiej dopóki jest możliwość na te obietnice - a nie ciągłe zmiany personalne i karuzela stanowisk.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2861 (IP: *.*.11.54), 27.10.2016, 21:45
  Bardzo dobra decyzja o obniżeniu pensji prezydenta! Jak przeczytałem w tygodniku Extra, że od 2014 roku miał przyznaną pensję z górnej półki na tym stanowisku to mnie zatkało. Człowiek niekompetentny, dbający tylko o swoje interesy, wszelkie decyzje są podejmowane pod kątem wygrania kolejnych wyborów, te nominacje dla znajomków itd. A dla miasta nie zrobił nic. Nasza gmina w łódzkiem, mimo tak sporego miasta, jest prawie na szarym końcu jeżeli chodzi o wskaźnik bezrobocia - jeden z najwyższych. Jego ekipa nie potrafiła zapewnić żadnych dodatkowych miejsc pracy. Centrum Biedronki trafiło do Sieradza, port multimodalny w Karsznicach upadł, Unia nic nie dofinansuje, mimo że były na to szanse. Ludzie z miasta wyjeżdżają, albo na stałe, albo codzień do pracy - Łódź, Sieradz. A i tak bezrobocie wysokie. W Extra piszą, że radni dali prezydentowi "żółtą kartkę", i powinni dać "czerwoną".
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj