Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Polityka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Politycznej wojny w Zduńskiej Woli ciąg dalszy?

Redakcja, 28.04.2017, 15:59

Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Chcesz popływać w nowym basenie? Nie w Zduńskiej Woli.
Poszukujesz nowego mieszkania? Nie w Zduńskiej Woli.

Radni odrzucili w czwartek projekty budowy bloku mieszkalnego przy ulicy Azaliowej. Aprobaty nie uzyskał również projekt budowy kompleksu basenów przy Kobusiewicza. Prezydent w tej sytuacji zmienił zdanie i planuje wziąć udział w zblizających się wyborach prezydenckich.

← REKLAMA

O konieczności budowy nowych mieszkań wie chyba każdy zduńskowolanin, szczególnie Ci młodzi chcący się usamodzielnić i zakupić własne "cztery kąty". Brakuje również mieszkań komunalnych, niestety w Zduńskiej Woli nie szykuje się na zmiany. Radni odrzucili w czwartek uchwałę dofinansowania spółki TBS na kwotę 700 tys. zł. Kwota ta była potrzebna, aby spółka mogła uzyskać kredyt na budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Azaliowej. Miał to być wstęp do budowy kolejnych tego typu budynków. Pisaliśmy o tym: tutaj. Teraz pozostaje jednak liczyć nam na prywatnych inwestorów. Przeciwko tej inwestycji było 12 posłów z klubu PiS.

Radni PiS zadecydowali. Nie będzie teraz nowych, tanich mieszkań dla zduńskowolan. Mieszkańcy Wam tego nie wybaczą - skomentował Piotr Niedźwiecki.

Ten sam los podzieliła kryta pływalnia przy Kobusiewicza. Rada Miasta nie zgodziła się na powierzyć spółce MPWiK realizację tego zadania. Wątpliwości radnych budziły m.in koszta budowy (około 38 mln. zł.). Basenu jednak nie będzie?

Prezydent miasta - Piotr Niedźwiecki uważa, że jest to polityczna decyzja radnych Prawa i Sprawiedliwości.


Nieprawdopodobne! PiS zablokował budowę basenu. W tle wybory i polityka. Wstyd - Napisał na profilu FB Piotr Niedźwiecki.

W związku z zaistniałą sytuacją prezydent Piotr Niedźwiecki postanowił zmienić zdanie i pomimo deklaracji o nie kandydowaniu w najbliższych wyborach, postanowił wziąć w nich aktywy udział. O to jak uargumentowował swoją decyzję na oficjalnym profilu na FB.

By ułatwić radnym decyzję o budowie tanich mieszkań i Aquaparku, byłem gotów wycofać się ze startu w przyszłorocznych wyborach. Wczorajsze, fatalne dla Zduńskiej Woli decyzje radnych PiS, zmieniają wszystko. Jestem człowiekiem honoru. Obiecałem zduńskowolanom bloki komunalne i krytą pływalnię i dotrzymam słowa. W tej kadencji albo w następnej. Jest jeszcze dużo do zrobienia. Razem zrobimy więcej.

Czy decyzje radnych faktycznie był wynikiem miejskiej wojny, która rozpoczęła się po aferze związanej z Grzegorzem Szmytem, kiedy to pełnił on funkcję prezesa dwóch spółek miejskich oraz likwidatora trzeciej?

Czy decyzje podejmowane w ostatnim czasie przez radnych są podejmowane "na złość" prezydentowi, po odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Czesława Rybki (PiS)?

Przypominam, że Piotr Niedźwiecki został już "ukarany" za swoje decyzje w październiku ubiegłego roku, kiedy radni zdecydowali o obniżeniu pensji prezydentowi.

Wygląda na to, że topory wojenne zostały wykopane a nad miasto nadciągają czarne chmury i możemy się spodziewać burzy politycznej. Jedno jest pewne, najbardziej tracą na tym mieszkańcy. "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" jak mówi przysłowie, na Wasze opinie czekamy w komentarzach.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_3006 (IP: *.*.78.131), 29.04.2017, 15:02
  No, ku..a! Czyli na basen dalej trzeba będzie zapychać do Łasku i Łodzi, ewentualnie Sieradz, ale tam podobnie jak w Zduńskiej Woli - basen przy szkole, czyli ograniczone wejścia indywidualne. Kochani Radni, nie ma co.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3007 (IP: *.*.242.181), 29.04.2017, 23:30
  Chcesz popływać w nowym basenie? Nie w Zduńskiej Woli.
  Poszukujesz nowego mieszkania? Nie w Zduńskiej Woli.
  Czekasz na pomoc władz? Nie doczekasz się w Zduńskiej Woli..
  Poszukujesz pracy? Nie znajdziesz w Zduńskiej Woli.
  Chcesz oddychać czystym powietrzem. Nie w Zduńskiej Woli.
  Chcesz pracować w magistracie.Nie w Zduńskiej Wol.
  Chcesz pracować w starostwie.Nie w Zduńskiej Woli.
  Myślę, że starczy!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3009 (IP: *.*.78.113), 06.05.2017, 09:06
  pan prezydent wiele obiecał mieszkańcom i nie dotrzymał słowa np;rewitalizacja dworca pkp i pks wielkie plany i projekty i co gdzie te budowle są zrealizowane , geotermia która dałaby rozwój i mniejsze koszty w użytkowaniu tych proponowanych basenów i nie tylko bo nawet i wspomaganie ogrzewania mieszkań nie została nawet podjęta dyskusja, a w sieradzu dostali pieniądze na odwiert i jesteśmy do tyłu ze wszystkich sprawach rozwoju miasta może to konkurencja nie pozwala w odwiertach,a może jest założenie bo w sieradzu będzie taniej tam zostawiać kase, ktoś działa na niekorzyść rozwoju miasta niech mieszkańcy wyrażą to przy urnach wyborczych dlaczego tak jest w naszym mieście , panowie rządzący miastem i powiatem bo powiat tęż może coś ruszyć się w rozwoju zduńskiej woli, jest mierne działanie i wiele obietnic bez pokrycia, dobrze ze pobudowano ten ratusz bo byłaby całkowita klapa w rozwoju , wybierajmy ludzi do rządzenia miastem biegłych w działaniu i chcących coś zrobić dla miasta i powiatu ,największe miasto równe sieradza i niema posła ani senatora więc kto nam pomoże w rozwoju, są ale spadochroniarze którym rozwój naszego miasta i powiatu leży daleko w tyle czyli ......
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3016 (IP: *.*.11.54), 20.05.2017, 22:18
  LUDZIE PRZECZYTAJCIE TO: nie wolno dać niedźwieckiemu kolejnej kadencji! to oznacza nieudacznictwo i marazm w naszym mieście. Wiedziałem, że nie dotrzyma słowa i będzie kandydować. To najgorsze co może spotkać nasze miasto. On jest typowym politykiem: kłamca, nieudacznik, patrzy tylko na siebie. Obsadza znajomków na stanowiskach a ci sponsorują mu reklamę na wybory. Człowiek który mieszkańców ma za nic, nic nie potrafi, Karsznice nie wypaliły, centrum Biedronki zabrał nam Sieradz, żadna firma od kilku lat tu nie zagościła. NIE GŁOSUJCIE NA TEGO CZŁOWIEKA bo zrobicie krzywdę miastu.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3016 (IP: *.*.11.54), 20.05.2017, 22:25
  Dlaczego PIS naszego prezydenta nie odstrzeli? To by było dla dobra miasta. powiedział, że nie będzie kandydował i co? I znów kłamał ludzi. Szkoda że PIS odstąpił od dwukadencyjności, pewnie znów my, ciemna masa nie znając innych kandydatów skreślimy jego nazwisko (bo go znam) i skażemy się na kolejne lata straconych szans, na powiększenie przepaści za rozwijającym się Sieradzem. Wiecie, że w łódzkiem nasz powiat ma jedno z najwyższych wskaźników bezrobocia? To wina gospodarza. Nic nie potrafi tu sprowadzić! Marnuje kolejne szanse! On nie może znów być prezydentem!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj