Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Świąteczna integracja

Redakcja, 11.12.2014, 16:12

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Świątecznie było podczas XVI już koncertu integracyjnego "Podajmy sobie dłoń".

← REKLAMA

Piosenki, występy artystyczne, a nawet pokazy mody można było wysłuchać i obejrzeć w czwartek w sali Domu Kultury "Lokator".

-Początkowo koncert miał charakter prezentacji i był kierowany z domu kultury do dzieci niepełnosprawnych, ale po czterech latach stwierdziliśmy, że nie wolno nam tak robić. Opiekunowie placówek wykonują ogromną pracę, którą widzimy na różnych przeglądach. Stąd zaczęliśmy powoli wyciągać te osoby na scenę, aby było odwrotnie - teraz my witamy i dajemy wstęp, a później prezentują się placówki, które na co dzień współpracują z osobami niepełnosprawnymi - mówi Anna Rychlewska dyrektor Domu Kultury "Lokator". -Dlaczego ten koncert jest taki szlachetny? My nie powołujemy jury, jak kto potrafi, co potrafi, tak to prezentuje na scenie. Szkoda byłoby, żeby w jakiś sposób nie podziękować tym placówkom i zaczęliśmy zarażać ideą sponsorów. (...)My ich nazywamy Mikołajami - dodaje.

W tym roku sponsorów nie brakowało, dlatego można było zdobyć cenne prezenty. Swoje umiejętności zaprezentowali: soliści Klubu Piosenki Domu Kultury "lokator", uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "Bonex" w Zduńskiej Woli, uczniowie klas integracyjnych Zespołu Szkół Nr 1 w Zduńskiej Woli, Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej i Świetlicy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Zduńskiej Woli oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Ośrodka Adaptacyjnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu i Łasku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj