Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

W Zapolicach uwolnili książki

Redakcja, 27.06.2015, 18:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach kolejny raz hucznie obchodzono święto uwolnionej książki. Bookcrossing stał się okazją do wspólnej zabawy i nauki. W tym roku motywem przewodnim imprezy była reklama baśni, książki lub komiksu.

← REKLAMA

Uczniowie klas I-III skupili się na przygotowaniu krótkich występów ilustrujących baśnie znanych i lubianych bajkopisarzy lub lektury szkolne. Pojawiło się "Brzydkie kaczątko", "Calineczka", "Królewna śnieżka", "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" i "Mała syrenka".

Uczniowie klas IV- VI przedstawiali książki z serii "Cała Polska czyta dzieciom" m.in.: "Pana Poppera i jego pingwiny", "Momo", "Ronję córkę zbójnika", "Emila ze Smalandii", "Diossosa" oraz "Przygody Sajo i małych bobrów". Gimnazjaliści dostali nieco trudniejszy zestaw. Zmierzyli się z komiksem: "Batman" i "Spiderman", ale również "Lucky Luck", "Tytus Romek i Atomek" oraz "Thorgala".

Wszystkie klasy, które przygotowały inscenizacje zachęcające do przeczytania książek lub komiksów, spisały się na medal. Występy surowym i "przymrużonym" okiem oceniało jury. Wykreowane przez członków jury postacie spotkały się z bardzo miłym przyjęciem i znacznie podniosły atrakcyjność imprezy.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich niespodziankę dla uczniów przygotowali nauczyciele i pracownicy szkoły. Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "Włos" wzbudziła salwy gromkiego śmiechu i po raz kolejny objawiła zdolności aktorskie "ciała szkolno-pedagogicznego".

Przysłowiową wisienką na torcie okazała się kolejna niespodzianka przygotowana przez nauczycieli i pracowników szkoły - taniec do utworu "Waterloo" zespołu ABBA. Kolorowe peruki, spodnie dzwony i kwieciste koszule przeniosły w odległe lata siedemdziesiąte, kiedy na parkietach królowało disco, a moda krzyczała swoją wielobarwnością, specyficznym "luzem", a czasem karkołomnymi zestawieniami faktur i wzorów. Taniec spodobał się tak bardzo, że tancerze bisowali wraz z publicznością.

Dodatkową atrakcją był również wspólny taniec całej szkoły. Tym razem był to taniec turecki, który szkoła nauczyła się od gości z programu partnerskiego Comenius, podczas pobytu w Polsce. Taniec został uwieczniony na video i zostanie wysłany do Turcji. Drugim etapem akcji było odwiedzanie przez uczniów różnych miejsc w Zapolicach, gdzie zostawiano książki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj