Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uwaga na wysokie temperatury

Redakcja, 04.08.2015, 13:07

Temperatura dziś i w najbliższych dniach przekroczy 30 stopni, dlatego trzeba pamiętać o kilku
podstawowych zasadach podczas upałów.

← REKLAMA

Nikomu nie trzeba przypominać, że przed upałami najlepiej chować się w chłodnych pomieszczeniach, jednak warto też pamiętać, aby nosić lekką i luźną odzież, brać niegorące prysznice. Bardzo ważne jest także nawadnianie organizmu. Należy pić więcej wody niż zwykle, unikać picia alkoholu i słodkich napojów.

Szczególnie narażone na wysokie temperatury są osoby chore, starsze oraz dzieci. Należy też zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci oraz zwierząt w zaparkowanym na słońcu samochodzie. W krótkim czasie temperatura w pojeździe osiąga nawet 50 stopni.

W ciągu dnia najwyższa temperatura jest między godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi w południe, dlatego, jeżeli musimy wyjść z domu, najlepiej zrobić to w godzinach porannych. W upalne dni należy też pamiętać, aby szukając ochłody podczas kąpieli, bezwzględnie korzystać z
bezpiecznych, strzeżonych kąpielisk.

Wysoka temperatura i niska wilgotność to trudne warunki zarówno dla prowadzących pojazdy jak i pasażerów. Wyjeżdżając w dalszą podróż samochodem, musimy się do niej dobrze przygotować. Jeśli możemy, unikajmy jazdy przy najwyższej temperaturze. Po 2-3 godzinach jazdy, zróbmy przerwę. Włączmy też klimatyzację lub uchylmy okna. Pod ręką kierowcy powinna też być butelka
niegazowanej wody. Podczas upałów pamiętajmy o przewożonych dzieciach i zwierzętach. W środku auta należy zapewnić odpowiednią temperaturę. Młodsze organizmy jeszcze gorzej znoszą nadmierne upały, niż dorośli. W razie kłopotów z widocznością, kierowcy powinni mieć także przygotowane okulary przeciwsłoneczne.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj