Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zwierzaki nie lubią Sylwestra!

Redakcja, 31.12.2015, 10:50

Trudno wyobrazić sobie noc sylwestrową bez sztucznych ogni, ale to, co bawi ludzi, budzi przerażenie wśród zwierząt.

← REKLAMA

Huki i kolorowe światła na niebie pojawiają się już na kilka dni przed Sylwestrem. Kulminacyjny moment dziś. Dla naszych czworonożnych podopiecznych to prawdziwa zmora, ogromny stres, przerażenie. Wiele fundacji apeluje, aby obchodzić nadchodzący rok bez sztucznych ogni, a pieniądze zamiast puścić w niebo, przeznaczyć na worek karmy dla bezdomnych zwierzaków.

Nie wszyscy lubią i chcą na chicho świętować, dlatego posiadacze czworonogów powinni swoich pupilów przygotować do tej trudnej nocy. Warto pamiętać, aby z psiakiem spacerować trzymając go na smyczy. Często pod wpływem huku pies uciekała w popłochu, aby go łatwiej później odnaleźć warto mieć zwierzę zachipowane lub przyczepić mu adresatkę. W mieszkaniu należy udostępnić miejsce, gdzie pies czy kot czuje się bezpiecznie, zostawić smakołyki, ulubione zabawki, włączone radio lub telewizor.

Miłośnicy i znawcy zwierząt często podkreślają, że gdy pies się boi najlepiej go zostawić w spokoju, nie głaskać - pies może to odebrać jako pochwała strachu.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj